Az EU idén január közepén kérte fel a tagállamokat, hogy vegyenek részt a misszióban. Az Összhaderőnemi Parancsnokság (ÖHP) és a Bocskai-dandár pedig felajánlotta a 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj mesterlövészcsoportját.
A csoport több mint öt hónapot töltött a nyugat-afrikai országban. A fővárostól, Bamakótól északkeletre fekvő táborban a francia parancsnokság alatt lévő ezred kötelékében századonként kilenc, összesen 27 mesterlövészt képeztek ki.
Kétszer egy hónapos szakirányú kiképzést tartottak. Ez a távcsöves puskák ismeretét, harcászatot, tereptani ismereteket és egyéni lövészetet jelentett. Ezután megtanították, parancsnokaik hogyan tudják őket alkalmazni, milyen feladatokat tudnak rájuk bízni, és segítették a katonák integrálódását saját századukba.
Franciaország a Mali északi részét ellenőrzésük alatt tartó iszlamista milíciák előretörésének megállítására, Mali elnökének kérésére január 11-én indított katonai akciót a nyugat-afrikai országban. A hadművelet célja Mali államiságának, területi integritásának és szuverenitásának megvédése, valamint annak megakadályozása, hogy az ország a nemzetközi terrorista csoportok központjává váljon a térségben. Az akciót az ENSZ Biztonsági Tanácsa egyhangúlag támogatta.
Hende Csaba honvédelmi miniszter február elején jelentette be, hogy Magyarország tíz kiképzőtiszttel – hat mesterlövész, három egészségügyi szakember és egy összekötő tiszt – járul hozzá az EU Mali-missziójához. A többi magyar katona – akiket augusztus vége óta egy önkéntes műveleti tartalékos katona is segít – folytatja tevékenységét Maliban.