A polgármester elmondta, hogy szinte évente lezuhan valaki a párkányról, nem öngyilkossági szándék, hanem könnyelműség miatt. 2005 óta folyamatosan, több módszerrel próbálták megakadályozni ezeket a tragédiákat, egyebek között szögesdrót kerítéssel, szúrós növényekkel kerítették el a veszélyes részt, de gyakran kidöntötték, illetve átvágták a kerítést, letaposták a növényeket. Nagy Gábor Tamás szavai szerint az elhelyezett akadályok, a tiltás, a bírság és az eddigi áldozatokra figyelmeztető tábla sem számított azoknak, akik ki akartak menni az alagút széléhez.
A kerületvezető jelezte: most karnyújtásnyira vannak attól, hogy ne történjen több tragédia, ugyanis – az alagutat üzemeltető Budapesti Közlekedési Központtal, illetve a fővárosi kormányhivatal kulturális örökségvédelmi irodájával folytatott egyeztetés után – megkapták a jogerős építési engedélyt egy úgynevezett Ybl-korlát megépítésére. Az öntöttvas korlát olyan lesz, mint a Sikló átvezető hídjai, illeszkedik a műemléki környezetbe – tette hozzá.
A korlátot egészen a felső párkány széléig kiviszik, a külső párkány pedig 45 fokos szögben ferde bádogozást kap, így arra nem lehet kilépni. Az önkormányzat saját költségén végezteti el a beruházást, a közbeszerzési eljárást jövő héten írják ki, és várhatóan augusztus végére befejezik a kivitelezést. Megbontják az elválasztó növénytartót, és új burkolatot kap a felső párkány is.
Az alagút tetejéről legutóbb csütörtökre virradóra zuhant le egy férfi, aki életét vesztette.