Az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett „A kistérségi szolgáltatások fejlesztése az önkormányzatok és képző intézmény közötti kapcsolat erősítésével” című, TÁMOP 5.4.4-09/2/A-2009-0015 azonosítószámú pályázatra. Az elnyert összeg közel 30 millió forint.
A főpályázó önkormányzat mellett konzorciumi partnerként a projektben részt vesz a szociális ellátórendszerünk öt intézménye (Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény Győr, Anya-, Csecsemő- és Gyermekotthon, Hajléktalanokat Segítő Szolgálat, Családsegítő Szolgálat valamint az Egyesített Bölcsődei Intézményhálózat), a Széchenyi István Egyetem és a Győri Többcélú Kistérségi Társulás.
A hamarosan lezáruló projekt céljának elérését olyan alaptevékenységek megvalósításával kezdtük, mint a kistérség területén működő intézmények szakembereinek képzési szükségletfelmérése. Ennek eredményeihez kapcsolódóan elkészült a szolgáltatás koordinációs koncepció és az egyéni képzési tervek. A szakmai anyagok elkészítésében minden konzorciumi partner aktív szerepet vállalt. Ennek eredményeként tudtak megszületni olyan innovatív projekt termékek, amelyek nemcsak az aktuális projekt tevékenységet, hanem a hosszútávú fenntarthatóságot is magukban hordozzák.
Az Egyéni Képzési Tervekben 5 képzés jelenik meg a kistérségi szükségleteket alapul véve, az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény és a Széchenyi István Egyetem szervezésében. A pályázat keretében a győri kistérség szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátásában dolgozó szakemberei közül 113 fő vehetett részt képzéseinken.
A Széchenyi István Egyetem lektorált tantervvel és szenátusi döntéssel szakirányú továbbképzéssé emelte a Tereptanárképző kurzust, amely Szociális és közösségi terepgyakorlat vezető néven meghirdetésre is került. A nagyszámú jelentkezők közül 35 fő kezdte meg tanulmányait, akik motivációs beszélgetés keretében kerültek kiválasztásra. Elkészült a pilot kurzushoz az új Kézikönyv (Terepgyakorlatok könyve) amelyben már tereptanárként dolgozó kollégák is írtak tanulmányokat. Ugyancsak elkészült az az oktatási segédanyag, amely a tereptanárképzés és a továbbképzések résztvevői számára tartalmaz korszerű ismereteket. Az oktatási csomag tartalmazza a Terepgyakorlatok kézikönyvét, egy munkafüzetet és olyan oktatási segédanyagokat, amelyeket használva hallgatók komplex rálátást kapnak a terepoktatásra.
2011 év végén a projektben Disszeminációs Konferenciát tartottunk eredményeinek áttekintésére, az eddigi tapasztalatok összegzésére és feldolgozására.