Idén Bölcs István életmű kategóriában, Tódor János az írott sajtóban végzett újságírói munkájáért, Aczél Endre pedig az elektronikus sajtó kategóriában vehette át a Pulitzer-emlékdíjat vasárnap Budapesten.
Az 1952-ben született Tódor János a pályáját a Fejér Megyei Hírlapnál kezdte. A kilencvenes években a Magyar Narancs szerkesztője, közben egy évig az Élet és Irodalom riportrovat-vezetője, majd 1998-tól 2000-ig a Népszava munkatársa, 2003-tól 2006-ig a Székesfehérváron megjelenő Árgus irodalmi folyóirat főszerkesztője volt. Megszüntetéséig, 2010-ig tíz éven át az Amaro Drom című roma lap külső munkatársaként tevékenykedett Jelenleg szabadúszó újságíróként elsősorban riportokat és szociográfiákat ír. 1995-ben a Mozgó Világ nívódíját vehette át, egy évre rá a Soros Alapítvány Tényfeltáró Újságírás-díját kapta. Emellett Radnóti Miklós Antirasszista-díjban és Minőségi Újságírásért-díjban részesült 2008-ban.
A Joseph Pulitzer-emlékdíj a kimagasló szakmai teljesítményt felmutató magyarországi újságírók elismerése.
A díjat amerikai mintára 1989-ben Fábry Pál New Orleansban élő magyar üzletember alapította. Minden évben a Joseph Pulitzer-emlékdíj Alapítvány adja ki. A díj sok szempontból hasonló az amerikaiaknak New Yorkban évente átadott Pulitzer-díjakhoz, működését tekintve azonban független ezektől, és csak magyarországi újságíróknak adják. Nevét a 19. század végén élt Joseph Pulitzer (eredeti nevén: Politzer József) magyar származású amerikai újságíróról és kiadóról, sajtómágnásról kapta, a Pulitzer-örökösök hozzájárulásával.