Míg szerdán főleg a rádiósokat, a köztévéből pedig a háttérembereket, a gyártásért felelős munkatársakat bocsátották el, csütörtökön a hír- és a szórakoztató műsorok szerkesztői, felelős szerkesztők, riporterek és műsorvezetők kerülnek sorra. Összesen 550 fő munkaviszonyának megszüntetését jelentette be az MTVA.
Ismert neveket is kitesznek
Az egykori Kultúrház, a parlamenti tudosítói rovat illetve Az Este csaknem teljes stábját elküldték, de sok ismert műsorvezetőtől is megválik az MTVA.
Az internet tele van az elbocsátottak nevével. Sajtóértesülések szerint a kirúgottak közt van, többek közt: Siklós András (műsorvezető), Sugár Ágnes (műsorvezető), Molnár János (vezető szerkesztő), Luigits Tamás (főszerkesztő), Kéri J. Tibor (főszerkesztő), Klemanovics Vera (szerkesztő-riporter), Kálai Lajos (szerkesztő), Nemes Tamás (riporter), Kiss Gábor (külpolitikai riportert), Daróczi Tímea (a köztévé egyetlen roma származású műsorvezetője), Hévízi Zsuzsa (főszerkesztő), Schwajda Gergely (szerkesztő-riporter), Winkler Nóra (szerkesztő-műsorvezető), Rózsa Péter (műsorvezető), Benda László (külpolitikai újságíró), Erdős Gábor (alapító főszerkesztő), Mészáros Antónia (szerkesztő-műsorvezető) Daróczi János (a kisebbségi műsorok főszerkesztője), Galambos “Galamb” Péter (műsorvezető), Illés Gergely (szerkesztő), Csorba Viktória (riporter, műsorvezető), Pataki Katalin (szerkesztő-műsorvezető) és Gmoser Zoltán (riporter).
A Teadélutánt vezető Bombera Kriszta, a híradós Olajos Gergő, a Záróra műsorvezetője Veiszer Alinda valamint a Híradó két műsorvezetője: Aczél Anna és D. Bányász Gergely maradhat az MTV-nél, ahogy Al Ghaoui Hesna riporter is.
Az elbocsátások reggel kezdődtek és minden bizonnyal estig tartanak. A munkatársakra állítólag csupán pár perc jut, ezalatt közlig velük, hogy maradnak-e vagy sem.
A Hírszerző szerint az esetleges rosszullétek miatt orvosokat is szerződtetett csütörtökre az MTVA. A lap úgy tudja, a Duna Televíziónál ma a műszaki dolgozók és rendezőasszisztensek közül bocsátanak el többeket, a szerkesztők és a műsorvezetők még időpontot sem kaptak.
Az MSZP tisztogatást sejt, az MTVA cáfol
Mandur László, az Országgyűlés kulturális bizottságának szocialista tagja szakmailag megalapozatlan, emberileg megalázó, politikai alapú tisztogatásnak” nevezte a létszámleépítést.
Az MTVA szerint azonban nincs szó politikai tisztogatásról. Szóvivőjük szerint akik erről “beszélnek, azok az elavult, alacsony presztízsű, átláthatatlanul gazdálkodó közmédia fenntartásában érdekeltek”.
Segítséget ajánlott a MÚOSZ
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége MTI-hez eljuttatott közleményében az áll: a szervezet szolidáris mindazokkal a közmédiában dolgozó kollégákkal, akiket ezekben a napokban távolítanak el a munkahelyükről. Egyben felajánlják, hogy a leépítésekben érintett kollégáknak tagsági hovatartozásra való tekintet nélkül munkaügyi-jogi segítséget nyújtanak.
Tüntetés lesz az elbocsátások miatt
Az Index úgy tudja, hogy jövő héten a Közszolgálati Szakszervezetek Tanácsa és a többi szakszervezet közös tiltakozó demonstrációt szervez a közmédiánál zajló elbocsátáshullám miatt. A portál szerint a megmozdulás részleteiről később adnak tájékoztatást.
A közmédiában nem hír a közmédiás elbocsátás
Csütörök reggelig sem a Magyar Televízió híradójában, sem a Kossuth Rádió műsorában nem számoltak be a közmédiában szerdán kezdődött elbocsátásokról. Bethlen János, a Ma Reggel műsorvezetője volt csaknem az egyetlen, aki bármennyire megemlítette a kirúgásokat. Ő a reggeli élőműsor lapszemléjében egy mondattal utalt arra, hogy a Népszabadság írt róluk.
Facebook-háború dúl
A Facebookon már elindult a szerdai közmédiás bojkottra felszólító FB-csoport ellenoldala, a “Hallgatom és nézem a közmédiát – egyetértek annak átalakításával” című közösség, melynek reggel még kevesebb, mint huszadannyi tagja volt, mint a kirúgások ellenzőit tömörítő csoportnak. Kövesse velünk élőben a Facebook-háborút!