A gázórát csak azt követően szerelték fel, hogy a volt kormányfő megvált az üdülőtől – írja a Magyar Hírlap, amelynek cikke nyomán indult a nyomozás, amely érintette a balatonőszödi kormányüdülő egyes beruházásait és rendszeres kiadásait, amelyen a gyakorlatban a kormányüdülőből kihasított Gyurcsány-villát kell érteni. Az eljárást júliusban – mivel nem volt megállapítható bűncselekmény elkövetése, és az eljárás folytatásától sem várható eredmény – megszüntette az NNI – tudta meg a lap Bartha László szóvivőtől.
A kormányüdülőből kihasított őszödi vízparti ingatlant Gyurcsány Ferenc 1994-ben vette lízingbe az államtól, majd azt egy állami vállalat tíz évre visszabérelte az Altustól. A futamidő végén Gyurcsány cége, az Altus maradványértéken, nagyjából ötmillió forintért megvette az ingatlant, majd eladta azt. Az ingatlant előbb egy illatszer-kereskedő vásárolta meg, majd három hónappal később egy ciprusi offshore vevőnél landolt az üdülő, amely nagyjából negyedmilliárd forintért kelhetett el.
A kormányüdülő felett felügyeletet gyakorló Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium tavaly november óta nem válaszol a Magyar Hírlapnak arra a kérdésére: ki fizette tizenhat éven keresztül a gázszámlát a háromszáz négyzetméteres ingatlanban? Az újság választ várt volna arra a kérdésre is, hogy az üdülőben működő, tisztán az állam tulajdonában lévő Humán-Jövő Nonprofit Közhasznú Kht. miért jegyez fióktelepként balatonőszödi, Hársfa u. 12. alatti címet? Merthogy ez a lap szerint fiktív cím, feltehetően az üdülőt takarja, hiszen ilyen utca sem Őszödön, sem Szemesen nincs.