HIRDETÉS
Della

Újabb ÁSZ-vizsgálatok indultak a jegybankbotrány nyomán

Két egyetem is érintett az Állami Számvevőszék frissen elindított vizsgálataiban, amelyeket a jegybank és az alapítványa működésének ellenőrzése során szerzett tapasztalatokra, a feltárt kockázatokra alapoznak – árulta el a Dellában Windisch László, aki most először szólalt meg az MNB-botrány márciusi kirobbanása óta.

Az Állami Számvevőszék elnökétől megtudtuk, miért nem tettek feljelentést a jegybanki ingatlanok felújítása ügyében – hogyan húzta ki a számvevőszéki jelentésben foglaltak méregfogát az MNB, de ebben még lehet egy fordulat –, mekkora vagyon mehetett füstbe – vendégünk szerint nem igaz, hogy eltűnt 500 milliárd forint –, illetve a márciusban publikált jelentésekben említett szervezetek közül melyek ellen indítottak új vizsgálatokat.

Soha nem kaptam Orbán Viktortól utasítást az ellenőrzési terv elkészítésére. Javaslatokat kérek be a minisztériumoktól, de kevés szokott beérkezni. A nemzeti bankra vonatkozólag nem érkezett javaslat

– mondta a műsorban arra a masszív pletykára reagálva, hogy a miniszterelnök adhatta ki az engedélyt Matolcsy György elszámoltatására.

A tényleges felelősök azonosítása is téma volt.

Legerősebb állításunk az, hogy itt vélhetően hűtlen kezelés történt, tehát nem kellő gondossággal kezelték a rájuk bízott vagyont. Ezt az tudja elkövetni, akire rábízták a vagyon kezelését: ez pedig a kuratórium, az azt ellenőrző felügyelőbizottság, illetve a láncolatban lefelé a különböző cégeknek a vezetői

– jelezte Windisch László, hogy kik lehetnek leginkább az érintettjei a nyomozásnak.

Azzal viszont nem ért egyet az ÁSZ-elnök, hogy a jegybank mindenkori vezető testületeinek tagjai számon kérhetők lennének.

Vendégünk reméli, hogy a végső haszonhúzók is képbe kerülhetnek a nyomozás során. „Önmagában a büntetés kiszabása a közpénz szempontjából, bár hasznos és talán elrettentő a jövőre nézve, de még hasznosabb lenne, ha vissza lehetne szerezni a pénzeket” – mondta erről.

Matolcsy Ádám megnyilvánulásáról is kérdeztük az ÁSZ elnökét: vendégünk szerint a volt jegybankelnök fia nem szerepel a számvevőszéki vizsgálatokban, ezért is volt meglepő a megszólalása a témában. Véleménye szerint Matolcsy Ádám ezzel biztosan nem javított a helyzetén, de hogy rontott-e, azt nem tudja megítélni.

„Mi Kovács Petrával nem találkoztunk sem a vizsgálatokban, sem az e-mailekben, ezek mind sajtótalálgatások” – kaptunk még egy adalékot a vizsgálatok hátteréről. Mint ismert, a Válasz Online szerint az ifjabb Matolcsy ezen az álnéven mozgatta a jegybanki pénzekre rámozduló birodalmat.

Az ügyek interpretálása miatt megkapja tőle a magáét a baloldali sajtó, de aztán kiderül, hogy a kormánypárti média sem bánik vele méltányosan. Ezzel kapcsolatban szokatlan szerkesztőségi eljárásokat emlegetett fel.

Szóba került még az Integritás Hatóság vezetőjének esete is: elhangzik, hogy miért ül az ügy hónapok óta.

Újabb Ász-vizsgálatok indultak a jegybankbotrány örvén
Két egyetem is érintett az Állami Számvevőszék frissen elindított vizsgálataiban, amelyeket a jegybank és az alapítványa működésének ellenőrzése során szerzett tapasztalatokra, a feltárt kockázatokra alapoznak. Windisch László ÁSZ-elnök a Dellában szólalt meg először a jegybankbotrány márciusi kirobbanása óta.
0 seconds of 49 minutes, 33 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
Next Up
„Hát persze” – Tiborcz István luxizásáról kérdeztük, így válaszolt Orbán Viktor
06:49
00:00
49:33
49:33
 

Legfrissebb epizódok
Ha nagyon vad dolgot kell mondani, Orbán Viktor a miniszterelnök-jelöltségről is képes lehet lemondani a hatalom megtartásáért
Háromharmad
Della
Első kézből
Ziccer
Buksó
Filéző
Reklámszünet
Zöldövezet
Nincs rá szó
Szintén zenész
Europoli
Ötkarikás szemek
Rendszerváltás30
Kilépők
Szerintem
Bárkiből valaki
Sorozatlövő
Határsértők
Olvasói sztorik