Ha most vasárnap lennének az országgyűlési választások a Fidesz–KDNP 2,6 millió szavazattal, 74 egyéni választókerület megnyerésével összesen 121 képviselői helyet szerezne a Nézőpont Intézet friss mandátumbecslése alapján. Ez a 199 fős parlamentben az összes mandátum 61 százalékát jelenti, és mivel a 2022-es parlamenti választásokon a kormánypártok 135 helyet nyertek el, a mostani mérések alapján nemcsak hogy nem lenne meg a kétharmados többség, hanem tucatnyi hellyel maradnának le róla.
A kormányközeli intézet mérései szerint a Magyar Péter vezette Tisza Párt összesen 2,1 millió szavazatot kapna az összes budapesti választókerületben, Pest megye választókerületeinek felében és több megyeszékhelyen, így 32 egyéni választókerületet megszerzésével az összes mandátum 36 százaléka, vagyis 71 képviselői hely jutna neki, ezzel pedig a második legnagyobb erő lenne a parlamentben. A DK-nak a Nézőpont szerint 6 mandátum jutna, és lenne egy német nemzetiségi hely is.
Decemberben a választásra jogosult, teljes felnőtt népesség körében 38 százalékos (2,9 millió fő) volt a Fidesz támogatottsága a Nézőpont kutatása alapján, míg a Tiszának 25 százalékos (1,9 millió fő) amely azonos az előző hónapban mért adatokkal.
Az intézet a Fidesz–KDNP legvalószínűbb listás eredményének 47 százalékot számolt, a Tiszának 37 százalékot, míg a DK-nak 5 százalékot, így jött ki a fentebb említett mandátumeloszlás, amennyiben most lennének a választások. A Mi Hazánk ebben a mérésben egy ponttal, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt két ponttal marad a bejutási küszöb alatt. Bár a Nézőpont Intézet megjegyzi, hogy a különbség még mindig jelentős a Fidesz és a Tisza között, a számaik alapján a kormánypárt támogatottsága 1 ponttal, míg a Tiszáé 3 ponttal nőtt az előző hónaphoz képest.
A Nézőpont hozzáteszi, hogy az aktív szavazók bázisán vizsgálja a bevallott, valamint a bizonytalanok és rejtőzködők körében a statisztikai módszerekkel beazonosított pártpreferenciát, és ebből alakul ki a „legvalószínűbb listás eredmény” becslése. Más intézetek közleményeiből csak a bevallott pártpreferencia olvasható ki, így azok lemondanak a kutatásokban akár 15–20 százalékra tehető, a pártpreferenciájáról nem nyilatkozó aktív választói csoportról.
Összehasonlításképpen a ZRI Závecz Research nemrégiben a biztos szavazók körében a Tiszát 39 százalékra, míg a kormánypártokat 35 százalékra mérte november végén, az Idea Intézet pedig a teljes népesség és a biztos szavazók körében is 6 százalékpontos előnyt mért a Tiszának a Fidesz–KNDP-vel szemben. A Medián november végén közölt mérésében a biztos szavazók között a Tisza 47 százalékon állt, Orbán Viktorék pedig – jelentősen lemaradva – 36 százalékon.