Gazdaság

Stratégiai partnerséget kötött a MOL-csoport a Turkish Petroleummal, szénhidrogén-kutatásra

Mol
Mol

Szándéknyilatkozatot írt alá a MOL-csoport és a Turkish Petroleum Corporation (TPAO) Isztambulban, arról, hogy stratégiai partnerként működnek együtt a szénhidrogén-kutatás és -termelés területén. Az eddigi sikeres, közös, nemzetközi projektek után a vállalatok ezzel új szintre emelik együttműködésüket – a további közös lehetőségek reményében Törökországban a kutatás, valamint egyéb régiók és projektek terén.

A szándéknyilatkozattal a MOL-csoport és a Turkish Petroleum kifejezik törekvésüket az együttműködésre, ehhez tapasztalatuk, technikai és kereskedelmi ismereteik, fejlett technikájuk és anyagi forrásaik révén kívánnak közösen hozzájárulni. Emellett a nyilatkozat további lehetséges, közös részvételre is vonatkozik, kutatási, mezőfejlesztési és termelési projektekben, a Kaszpi-tenger térségében, Törökországban, Észak-Afrikában és a Közel-Keleten, valamint Kelet-Közép-Európában.

A szándéknyilatkozatot Isztambulban írta alá Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója és Ahmet Türkoğlu, a Turkish Petroleum Corporation elnök-vezérigazgatója.

„Nagy öröm számomra, hogy a MOL-csoport és a Turkish Petroleum új stratégiai partnersége magasabb szintre emeli a vállalataink közötti nagyszerű együttműködést a nemzetközi kutatás-termelésben való évtizedes közös munka után. Hiszek abban, hogy a jövő további közös sikereket tartogat. A mostani partnerség az olaj- és gázkutatás területén új távlatot nyithat nemzetközi portfóliónk bővítéséhez és ezáltal hozzájárulhat Kelet-Közép-Európa energiaellátás-biztonságához és versenyképességéhez. A geopolitikai bizonytalanság és a gyors változások idejét éljük, amikor a stratégiai együttműködések még fontosabbak, mint valaha” – mondta Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója.

A MOL-csoport és a Turkish Petroleum vegyesvállalati partnerekként működnek együtt szénhidrogén-kutatási és termelési projektekben Azerbajdzsánban az Azeri-Chirag-Deepwater Gunashli (ACG) mezőben, valamint az oroszországi Baitugan-mezőben.

Az új stratégiai együttműködés összhangban van a MOL-csoport frissített SHAPE TOMORROW stratégiájával. Annak érdekében, hogy a következő öt évben legalább napi 90 ezer hordó olaj egyenértéknek megfelelő mennyiséget termeljen ki, a vállalat Kutatás-Termelés divíziója tovább kívánja erősíteni nemzetközi portfólióját és stratégiai partnerkapcsolatok kialakítására törekszik.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik