Kiderült, mire gondolhatott Magyar Péter amikor azt írta, a hatalom már készül a betárazott anyagokkal arról, hogy megverte a gyerekei anyját, és ami után volt felesége, Varga Judit, aki a kegyelmi botrány óta nem szólalt meg, kitett a Facebookra egy családon belüli erőszakról szóló kisfilmet azzal a szöveggel, hogy
Mindig van kiút.
Magyar előzőleg azt kérte, a rendőrség hallgassa meg tanúként Dezső Andrást, a HVG újságíróját, aki állítása szerint azzal kereste meg, hogy megkapott egy titkos rendőri jelentést a családi vitájukról.
A Hvg.hu ezek után közzétette, pontosan mi szerepelt a jelentésben. A szóban forgó dokumentumon nem szerepel a titkos vagy bizalmas minősítés, azt viszont az esetnél jelen lévő rendőr beleírta, hogy az akkori igazságügyi miniszter azt kérte, az ügyet kezelje bizalmasan. A HVG azt írja, a dokumentum érdemi vizsgálata előtt a szivárogtatótól független forrásból megbizonyosodtak arról, hogy a jelentés valóban akkor készült, amikor az események történtek.
A jelentésben a veszekedés előzményeiről a Varga Judit védelmét ellátó rendőr a lap szerint azt írta: a miniszter kérte, hogy menjen el vele a lakásukhoz, így lehetett tanúja a pár egyre hangosabb szóváltásának. Állítása szerint úgy érzékelte, Varga félt, és a jelenlétük nélkül kiszolgáltatott helyzetben lett volna. A rendőr a lakáson kívül állt, a szereplőkre nem látott rá mindig, de jól hallotta őket. Jelentése szerint a miniszter azt mondta férjének, „engedj el”, és ha máshogy nem jut ki, kimászik az ablakon. A rendőr azt állítja, valaki kinyitotta a félszuterén szoba ablakát, a párkányra pedig ruhákat és csomagokat próbált pakolni, miközben Varga Judit férje ezt próbálta megakadályozni.
A lap azt írja, a jelentés szerint közben Magyar azt kiabálta, Varga nem mehet sehova, nem viheti magával a gyerekeket (akik nem voltak ekkor a helyszínen). A rendőri jelentésben foglaltak szerint a férfi azzal fenyegetőzött, hogy „majd megbánod még ezt, úgysem hisznek majd neked. Az egész kormány bele fog ebbe bukni, óriási botrányt csinálok ebből.”
Egy ponton a rendőr a jelentése szerint arra utasította Magyart a házon kívül, az ablaknál állva, hogy engedje el Vargát, mire állítólag Magyar vele kezdett veszekedni. A leírtak szerint az utcán is folytatódott a balhé, amit a szöveg szintén hosszan részletez, felsorolva a rendőri intézkedéseket is.
A gyerekek a vita alatt egy másik helyszínen voltak, oda a Varga védelmét ellátó rendőr csak a minisztert engedte be, Magyart nem. Másfél-két órával később hagyta el Magyar a helyszínt, Varga pedig két gyerekével rendőrautóval ment Miskolcra.
A jelentés a Hvg.hu szerint nem ír tettlegességről, tudomásuk szerint az ügyben nem is indult eljárás. Még úgy sem, hogy a rendőr szerint Magyar „a gépjárművel való közlekedés során veszélyeztette a környezete életét, testi épségét, a rendőri felszólításnak vonakodva vagy egyáltalán nem tett eleget, agresszív, megfélemlítő, fenyegetőző magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban riadalmat, megbotránkoztatást keltsen”.
A Hvg.hu azt is írja, hogy ha a rendőrségi vizsgálat során beidézik az újságírót, akkor a forrásvédelem által megkívánt keretek között együttműködő lesz.
Magyar a Facebookon reagált a Hvg.hu cikkére. A posztban először azt írta, szerinte Dezső a jelentés nyilvánosságra hozásával bűncselekményt követett el, és propagandistának nevezte. Leírta emellett a saját verzióját is a jelentésben szereplő eseményekről:
Előtte lévő este baráti vacsorán vettünk részt Gulyás Gergelynél, ahonnan nagyobb mennyiségű alkohol elfogyasztása és 10 perc üvöltözés után a volt feleségem távozott.
Másnap reggel hazajött és közölte, hogy elviszi a gyerekeinket vidékre pár napra (ők ekkor a sógoroméknál tartózkodtak). Én jeleztem, hogy ebbe nem egyezem bele. Az, hogy ő haragszik rám, a szíve joga, de a gyerekeinket nem viheti el, mert közös szilveszterezést terveztünk velük. Ebből egy heves szóváltás alakult ki közöttünk, miközben ő pakolta a gyerekek ruháit. Miután átmentünk egy másik gyerekszobába, ő továbbra is kitartott amellett, hogy elviszi a gyerekeket, miután közöltem vele, hogy addig ne menjen el, amíg ezt nem beszéltük meg, sarkon fordult és teljesen szürreális módon elkezdett a szuterénben lévő szoba ablakán kifelé csomagokat hajigálni és kimászni az akkor ott megjelenő testőr karjaiba. Sem nem akadályoztam abban, hogy kimenjen a szoba ajtaján, sem az ablakból nem húztam vissza, onnan ő maga mászott le és ment ki végül a konyhaajtón és indult el a szolgálati gépkocsihoz.
Miután külön gépkocsival odaértünk a a sógoromékhoz , a testőrök a testükkel akadályoztak meg abban, hogy a saját gyerekeimhez odamenjek. Ekkor jeleztem nekik, hogy ha ezzel a tevékenységükkel nem hagynak fel, akkor a sajtóhoz fordulok. Azóta már bánom, hogy ezt nem tettem meg.
A jelentés végig azt a narratívát viszi, hogy én agresszívan kiabáltam, miközben a volt feleségem nyugodtan lépett fel, miközben mindketten feldúltak voltunk.
Számomra az ablakos, testőrös jelenetből rögtön világossá vált, hogy egy előre megrendezett színjátékról van szó, hiszen a testőrök korábban soha nem jöttek fel az utcától 66 lépcsőre lévő házunkhoz.
Az egész eljárásra, ahogy a későbbi Kehi vizsgálatra is azért került sor, hogy a válásunk során nyomást gyakoroljanak rám, esetlegesen lemondjak a gyerekeim felügyeleti jogáról.
Ha a volt feleségem valóban félt volna tőlem, vagy bármilyen atrocitásnak ki lett volna téve, akkor egyrészt 4 hónappal később nem békülünk ki, másrészt ma nem heti váltásban nevelnénk a közös gyermekeinket közös felügyelettel.