Belföld

Vodafone-vásárlás: Rogán Antal bizalmasai foglalták el a kulcsposztokat

Adrián Zoltán / 24.hu
Adrián Zoltán / 24.hu
A miniszter jobbkeze is helyet kapott a távközlési vállalat vezetésében, ahogy a turisztikai támogatásokat osztó Guller Zoltán is.

Nemrég zárult le a Vodafone Magyarország felvásárlása, amelynek eredményeként a magyar állam 49 százalékos részesedést szerzett a távközlési vállalatban, a többségi, 51 százalékos tulajdonos pedig közvetetten a 4iG Nyrt. lett. Ennek megfelelően a közelmúltban átalakították a társaság vezetését, amelybe Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter bizalmasai kerültek be – derült ki a cégadatokból.

Az Opten céginformációs rendszer nyilvántartása szerint február 9-én, vagyis múlt csütörtökön jegyezték be az új, öttagú igazgatóságot.

A Vodafone új vezetésében helyet kapott Nagy Ádám, Rogán Antal kabinetfőnöke.

Nagy egyben igazgatósági tag az Antenna Hungária Zrt.-ben, melyben szintén az állam a kisebbségi tulajdonos a többségi tulajdonos 4iG Nyrt. mellett.

Ugyancsak bekerült a Vodafone igazgatóságába Guller Zoltán. Őt a kabinetminiszter tavaly nevezte ki az egységes, átlátható és strukturált kormányzati informatika és e-közigazgatás működtetéséért, fejlesztéséért felelős miniszteri biztosnak. A szintén Rogán Antal alá tartozó Szerencsejáték Zrt. felügyelőbizottságába is bekerült tavaly Guller, aki a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. igazgatósági elnöke is, vezetése alatt az ügynökség nagyvonalúan osztogatta az egyedi támogatásokat a NER-köreibe tartozó vállalkozóknak.

Kallos Bea / MTI Guller Zoltán

A tulajdonviszonyoknak megfelelően a 4iG Nyrt. három igazgatósági tagot adott a Vodafone új vezetésébe. Egyikük Blénessy László, aki általános vezérigazgató-helyettese a 4iG Nyrt.-nek. Szintén igazgatósági tag lett Linczényi Aladin Ádám, 4iG igazgatósági tagja, alelnöke. Továbbá Fekete Péter Krisztián, a 4iG vezérigazgató-helyettesként és az igazgatóság tagjaként szintén a távközlési vállalat irányításába is bekerült. Mindannyian igen jól keresnek Jászai Gellért cégénél.

A Vodafone felügyelőbizottságában az igazgatósághoz képest épp fordítva alakultak az arányok. Két helyet kapott a 4iG, és hármat a magyar állam képviselői. Előbbi Simon Zoltánt és Kunosi Andrást delegálta a testületbe, akik tavaly kerültek ki a 4iG felügyelőbizottságából. Az állam részéről bekerült a felügyelőbizottságba Rédey Krisztina, aki tavaly augusztusban azért mondott le a Miniszterelnöki Kabinetiroda közigazgatási államtitkári posztjáról, mert gyermeket várt. Helyét Benkő Tamás János vette át a tárcánál, akit most szintén delegáltak a távközlési cég felügyelőbizottságába. A testület tagja lett még Siroki Attila József is, aki a Belváros-Lipótváros Vagyonkezelő Zrt. vezető tisztségviselője, és januárig igazgatósági elnöke volt a Rogán vezette kabinetminisztérium felügyelete alá tartozó Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt.-nek.

Bruzák Noémi / MTI Rédey Krisztina, a Miniszterelnöki Kabinetiroda közigazgatási államtitkára aláírja kinevezési okmányát a Sándor-palotában 2019. július 30-án.

A 660 milliárd forintért megvásárolt Vodafone adásvételének hátterével részletesen foglalkoztunk. Mint megírtuk, a magyar állam részvétele jóval nagyobbnak látszik, mint ami a 49 százalékos Vodafone-tulajdonrészből következne, ugyanis a 4iG-re eső finanszírozás fele a kormány bankjának segítségével valósul meg.

Kapcsolódó
Adóssághegyek vannak a Vodafone-vásárlás 660 milliárdos üzletének hátterében
A magyar állam részvétele jóval nagyobbnak látszik, mint ami a hozzá kerülő 49 százalékos tulajdonrészből következne. A vételár pedig erősen prémiumkategóriás.
Podcastunk
Izgalmas lesz, hogyan szabályozza az állam a mobilpiacot, ahol három szolgáltatóból kettőben tulajdonrésze van
Végső soron ezen múlhat majd az is, hogyan alakul a szolgáltatások díja a mobilpiacon, miután a Vodafone gazdát cserél. És hogyan kerülheti el a 4iG, hogy az EU tiltott állami támogatást neszeljen a nemzeti banki kötvények, az MFB-hitel és az állami kezességvállalás láttán? Első kézből podcast.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik