Gazdaság

140 millió forintos parkolóhely

A zsúfolt nagyvárosokban minden kis hely értékes. Hongkongban például tízmillió forintot is érhet egy négyzetméter olajfoltos beton is, feltéve, ha az egy jó helyen lévő parkolóhoz tartozik.

„Ennél jobb parkolóhelyem még soha nem volt” – jelentette ki a CNN-nek nyilatkozva egy hongkongi üzletember kiemelve, hogy mindössze húsz lépcsőfokot kell megtennie az irodába tartva az átszámítva 141 millió forintot érő, pár négyzetméteres parkolóhelytől. Jacinto Tong az amerikai hírtelevíziónak elmondta: vannak, akik ennél is több pénzt is megadnának neki a parkolóért, de nem akarja eladni. Pedig nem csak egy, hanem kettő méregdrága parkolóhelynek is tulajdonosa.


Fotó: AFP / Liu Jin

A kevés szabad hellyel rendelkező Hongkong mindig is a világ legdrágább városai között volt az ingatlanok árát nézve, de az utóbbi pár év intézkedései miatt a legújabb ingatlanőrület a parkolóhelyek vásárlása és eladása lett – írta a CNN. Idén novemberig 751 millió dollár értékben adtak el parkolóhelyeket, ami 43 százalékos növekedést jelent – közölte egy szakértő a hírtelevízióval.

Hongkong egyébként a világ harmadik legdrágább parkolási díjaival rendelkezik – közölte a CNN a Colliers 2011-es adataira hivatkozva. Az egész világon a londoni Cityben kell a legtöbbet fizetni az egy hónapra bérelt parkolóhelyekért, átszámítva nagyjából 220 ezer forintot. A brit fővárost Zürich követi, 180 ezer forintos havi bérleti díjjal, azt követi Hongkong (162 ezer forint), alig megelőzve Tokiót (161 ezer forint).

Az egynapos parkolási díjakat nézve azonban már Oslo vezeti a legdrágább városok listáját, ahol majdnem húszezer forintnak megfelelő összeget kell elkölteni a parkolásra. A norvég fővárost Koppenhága (16 ezer forint) és Melbourne (15 ezer forint) követi.

Budapest a két lista egyikében sem került bele a legdrágább ötven város közé.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik