Ziccer

Kezdjünk hozzászokni, hogy az angol lesz a közös nyelv a magyar válogatottban

Az északírek ellen Belfastban 1-0-ra megnyert válogatott felkészülési mérkőzésen a magyar kezdő tizenegy negyede nem Magyarországon látta meg a napvilágot, hovatovább a nyelvünket sem beszélik. Willi Orbán a német, Loic Nego a francia futball neveltje, és egyértelműen a nemzeti tizenegy erőssége. Úgy tűnik az angol iskolát képviselő Callum Styles is zökkenőmentesen illeszkedett be, és gyökeret ereszt a csapatban.
  • A honosítás, mint látható tendencia jó, rossz, esetleg a szükséges irány?
  • Lehet, hogy öt-tíz éven belül a kontinens különböző országaiban munkát vállaló, letelepedő magyar családok, kivitt, vagy éppenséggel már idegen honban született gyermekei adhatják a válogatott gerincét?
  • A honosítás, a hazahozatal a magyar utánpótlás képzés egyértelmű kritikája, vagy egyszerűen a kor és a FIFA-szabályok adta világtrend, amit minden érintett labdarúgó egyéni érdekeinek megfelelően próbál kihasználni?

A Ziccerben Kálnoki Kis Attila Marosi Gergővel, a Sport24 állandó szerzőjével beszélgetett minderről.

Kapcsolódó
Új arc, régi gondok: Styles játéka biztató, a válogatotté olyan, mint amilyen eddig volt
Egy 0–1 otthon a szerbek, egy 1–0 idegenben az északírek ellen, a kép gyakorlatilag ugyanaz, mint korábban. Marco Rossi csapatának erősségei és gyengéi ugyanúgy megmutatkoztak.
Legfrissebb epizódok
Háromharmad
Della
Első kézből
Ziccer
Buksó
Filéző
Reklámszünet
Zöldövezet
Nincs rá szó
Szintén zenész
Europoli
Ötkarikás szemek
Rendszerváltás30
Kilépők
Szerintem
Bárkiből valaki
Sorozatlövő
Határsértők
Olvasói sztorik