Itthon keveset lehetett hallani róla, pedig Mr. Rabbit, vagyis ha úgy tetszik, Nyuszi úr a világ nagyrészén világhírű. Hogy is ne lenne az, amikor megmászta a Kilimandzsárót, a belga magasugrókkal részt vett a londoni olimpián, fellépett a Backstreet Boysszal és fénykép készült arról, ahogy Penelopé Cruz ölében üldögél?
Nyuszi úr mindezt nem a felhajtásért csinálta, hanem azért, hogy felhívja a figyelmet a hátrányos helyzetű, rászoruló gyerekekre. És persze azért, hogy világot lásson, ha már csöppnyi gazdájának, Noának erre nem volt lehetősége.
A kis Noa első játéka világhírű lett
A belga kislány, Noa, aki ikertestvérével, Frennával együtt a vártnál jóval korábban, a 31. héten született meg, az orvosok küzdelme ellenére, két hónap után adta fel a küzdelmet. Nyuszi urat, a kedves plüssjátékot születése pillanatában kapta szüleitől, a játék pedig az utolsó pillanatig vele maradt.
Noa halála után a szülők Nyuszi urat a Q-Music rádióba vitték, ahol arra kérték a műsorvezetőket, hogy indítsák világ körüli útra, hogy felhívhassa az emberek figyelmét a beteg, rászoruló gyerekekre. Noa szülei azt kérték, hogy ha valaki nekiindul világot látni, akkor vigye magával Nyuszi urat is, amolyan gyerekek nagyköveteként, mintha az ő kislányuknak mutatnák meg a világot, azzal a szlogennel, hogy „lásd a világot”.Egy alapítványt is létrehoztak, ahol azt a pénzt gyűjtötték, amit Nyuszi úr keresett az általa megtett kilométerekkel. A számlára minden megtett kilométer után 2 cent kerül, a nyuszi pedig eddig 225 789 kilométert utazott.
Ott volt az olimpián – Forrás: Facebook
December 21-én Nyuszi úr, Noa egyetlen játéka hazatér a szülőkhöz. Története azonban még nem ér itt véget: a Q-Music rádió műsorvezetői Belgiumban az egész decembert Nyuszi úrnak és annak a jótékony célnak szentelik, amiért az útjára elindult. Koncerteket és más rendezvényeket tartanak majd, melyek teljes bevételét – csakúgy, mint a Nyuszi úr által összeutazott pénzt – a legszegényebb belga gyerekek kapják.