Három évtizeden át foglalkozott azzal az 58 éves Jeffrey Lendrum, hogy ragadózómadarak fészkeiből lopott tojásokat, amiket eladott a gazdag klienseinek. Ez idő alatt ötször tartóztatták le három különböző kontinensen a „tojások Pablo Escobárjaként” elhíresült férfit. Legutóbb 2018-ban, a londoni Heathrow-n, ahol próbált átjuttatni a határon 19 darab tojást, amelyek eszmei értéke úgy 40 millió forint volt – írta a Guardian.
Lendrum ekkor egy fásliból készült hevedert viselt, ami elrejtette és melegen tartotta a keselyű-, sólyom- és vörös kánya tojásokat, valamint a két, éppen csak kikelt lármás rétisas fiókát (nem azért lármás, mert hangosak, hanem ez a nevük, Haliaeetus vocifer).
A férfit három év egy hónap börtönre ítélték, de most ráadásul kiadatási kérelmet nyújtott be érte Brazília, ahol 2015-ben tartóztatták le, mert egy Sāo Paulóból Johannesburgba tartó repülőre próbált felszállni ritka madártojásokkal. Négy év hat hónap börtönre ítélték a vándorsólyomtojások átcsempészésének megkísérléséért, de lelépett, mielőtt foganatosíthatták volna a börtönbüntetését.
Szerdán tartották a kiadatási tárgyalását, Lendrum nem túl lelkes az ötlettől, hogy Brazíliába küldik, főleg nem úgy, hogy
Lendrumot már 2010-ben is letartóztatták egyszer, akkor a birminghami repülőtérről akart elrepülni Dubajba, szintén vándorsólyomtojásokkal. Ezek a tojások különösen keresettek a gazdag közép-keletiek körében a tradicionális solymászatuk miatt. Egy tojást több ezer dollárért lehet eladni.
Mivel 35 éve ezzel foglalkozott az ír férfi, ezért már elég jól ismert szereplője volt a csempészetnek. Kalandjairól könyvet is írt The Falcon Thief címmel Joshua Hammer, aki ebben a kötetben állítja, hogy a korábban a rhodéziai hadsereg különleges erőinél szolgáló Lendrum egyszer Észak- Québecben egy helikopterre rögzített kötélen leereszkedve próbált tojásokat lopni a fészkekből.