Ilse Aigner a fogyasztóvédelmi hatóság funkcióját is betöltő Szövetségi Kereskedelmi Hivatalnak szánt panaszlevelében mindenekelőtt a Facebook arcfelismerő alkalmazását kifogásolja. Mint írta, a közösségi oldal üzemeltetője az alkalmazás révén úgynevezett biometrikus adatokat rögzít, ami ellentétes az Európai Unió és az Egyesült Államok közti adatvédelmi egyezménnyel. Az egyezmény alapján az amerikai vállalatoknak kötelességük az európai felhasználók adatait az uniós szabályok szerint kezelni.
A fogyasztóvédelmi miniszter azt is kifogásolta, hogy a Facebook 90 napig tárol a felhasználó által felkeresett webhelyekre vonatkozó adatokat, de erről nem tájékoztat kellő egyértelműséggel.
Németországban a fogyasztóvédelmi miniszter mellett az egykori keletnémet állambiztonsági hivatal (Stasi) iratanyagát kezelő hivatal vezetője is bírálja a Facebook adatkezelési gyakorlatát. Roland Jahn szerint “a Facebookban az a veszélyes, hogy embereket olyan dolgokra használ, amelyekről az érintettek nem tudnak”. Így egyebek között nem elfogadható, hogy a rendszerben megmaradhat adat, amelyről a felhasználó azt hiszi, hogy már törölte.