Mióta a modern élet alapkelléke lett a mobiltelefon, a laptop és a táblagép, azóta még iszonytatóbb az elektromosságtól való függésünk. A korlátozott képességű akkumulátorok miatt kedvenc kütyüink alig bírnak ki egy napot újratöltés nélkül, és máris vörösen villogva szomjaznak a konnektor után.
Ezért sok cég kínál olyan megoldást, amelyeket használva a hálózattól távol is tölthetjük ezeket a készülékeket. A legelterjedtebb fajták a napenergiát hasznosítják, de egy most felbukkant új ötlet merőben más irányból közelíti meg a kérdést.
A HydroBee a folyóvíz mozgási energiáját hasznosítja, és alakítja át elektromos árammá. A Kickstarter oldalán feltűnt projekt új alternatívája tulajdonképpen egy zsebre vágható vízerőmű. Az áramlás által mozgásba hozott generátor tölti a készülékbe helyezett hat darab, szabványos AA méretű akkumulátort, amiből később USB porton keresztül nyerhetjük ki a készülékeknek életet adó energiát. A művelethez nem árt pecabotot is bekészíteni, mert a teljes töltéshez 2-3 óra szükséges, és ennyi idő alatt talán az emberi szervezet számára hasznos energiaforrás (vagyis hal) is horogra akadhat.
Amíg van a közelben sebes patak, vagy bármilyen átlagos vízhálózati csap, addig a Hydrobee képes áramot csiholni és tárolni, hordozható méretének köszönhetően pedig állandó része lehet a túrafelszerelésnek.