Az új készítmény nyelv alá helyezhető, elszopogatható tabletta. Azt igyekszik elérni, hogy a szervezet immunrendszere ne indítson túlzott védekező választ az alapvetően nem veszélyes, kívülről bekerülő anyagra.
A vizsgálatban 1350 parlagfűre allergiás amerikai vett részt. A tanulmányban véletlenszerű beválasztás szerint 565 allergiás felnőtt olyan tablettát kapott, amely minden szempontból, megkülönbözhetetlenül olyan volt, mint a hatásos készítmény, a többiek pedig a vizsgált szert szedték, kisebb vagy nagyobb adagban.
A vizsgálat alanyai négy hónapig olyan időszakban is használták a tablettákat, amikor nem volt parlagfűszezon, majd az egész időszakaszban, amikor a túlérzékeny emberek szenvednek a parlagfű okozta allergiás tünetektől.
Az új gyógyszer a látszatkészítményhez, a placebóhoz képest 25 százalékkal csökkentette a panaszok gyakoriságát és tette szükségtelenné a korábban is használt, allergiaellenes gyógyszerek bevételét. A gyógyszer hatásosságát az is igazolta, hogy a nagyobb adag szedése esetén a hatás jelentősen jobbnak bizonyult.
Az allergia szakértői az új kezelést hatásosnak ítélték meg. Azt remélik, hogy az amerikai élelmiszer- és gyógyszerellenőrző hatóság, az FDA rövidesen jóváhagyja, hogy a tabletta a patikákba kerülhessen.
A parlagfű Észak-Amerikában őshonos növény és onnan került át Európába.
Szakértők szerint hazánkban a múlt század húszas éveiben jelent meg ez a gazféleség, amelyet a természetgyógyászatban rendkívüli gyógyhatásúnak is gondolnak, de az emberek többsége számára a leggyakoribb allergiás tulajdonságú növényféleként ismert.