Manapság egy valamire való okostévén van legalább három HDMI port, ugyanennyi USB, optikai csatlakozó a komolyabb hangrendszereknek, Ethernet aljzat, 3,5 mm-es jack a fejhallgatóknak, az antenna- és koaxkábel helyeiről nem is beszélve.
A modernebb tévékre ráköthetünk egyszerre akár több konzolt (Xbox One, PS4, Nintendo Switch stb.), Apple TV-t, Chromecastet, külső HDD-t, soundbart, teljes 5.1-es hangrendszert, fülest, set top boxot, a kábelen érkező tévés jeleket biztosító vezetékről nem is beszélve.
Aki foglalkozott már ilyesmivel, az tudja, hogy a csatlakozók legtöbbször a tévé hátsó részén találhatók, jobb esetben a burkolat oldalán, de általában így is kényelmetlen elérni őket, főleg, ha a tévénk egy erre kialakított szekrényben kapott helyet, esetleg a falra szereltük.
A legismertebb gyártók közül eddig egyedül a Samsung jött rá, hogy a gyakran használt csatlakozókat nem túl okos dolog a tévé hátára helyezni, sőt a dél-koreai gyártó mérnökei rögtön úgy orvosolták a problémát, hogy a komolyabb modelljeiknél a bemenetek és aljzatok már eleve nem a készüléken kapnak helyet. A cég megoldása One Connect Box névre hallgat, és ez az egyik legjobb dolog, ami egy okostévével történhet.
CSAK EGY FEKETE DOBOZ
Ezt a kiegészítőt a 49 coltól 88 colig terjedő sík és ívelt QLED-készülékei (Q7, Q8, Q9 sorozat) mellé csomagolja a Samsung, és hiába beszélünk plusz egy eszközről, amit el kell helyezni a lakásban, a vele járó előnyök bőven túlszárnyalják azt a tényt, hogy helyet kell találni a 3 cm magas, 11,5 cm mély és 36,2 cm széles fekete doboznak.
A One Connect Box egyik legnagyobb pozitívuma, hogy minden egyes csatlakozó ezen kapott helyet: 4 HDMI, 3 USB 2.0, optikai hangkimenet, Ethernet-csatlakozó, foglalat a tuner kártyának, továbbá a koax-kábel és az antennákhoz tartozó vezetékek bemenetei.
és ha ezt bedugtuk, akkor többé nem kell a készüléket forgatni, vagy a hátlapján matatni, ha cserélnénk valamelyik vezetéket, vagy új letöltött tartalmakkal felvértezett külső HDD-t kötnénk a készülékre.
A boxnak hála eleve könnyebben el lehet rendezni a vezetékeket, és további előny, hogy a kiegészítőt az okostévével összekötő alig észrevehető optikai kábel egyrészt meglehetősen rugalmas, másrészt kifejezetten vékony, így az elhelyezése nemcsak könnyű, de nem is annyira szúrja a szemet – ez főleg akkor fontos, ha a képernyőt a falra szereljük, és onnan hullik alá a vezeték. Ráadásként nem kevesebb, mint 5 méternyi zsinór áll a rendelkezésünkre, így egyáltalán
A dobozt – némi túlzással – oda tesszük, ahová csak szeretnénk: lehet közvetlenül a képernyő mellett, de akár a szoba másik végében is, esetleg az összes befutó vezetékkel együtt könnyedén „elrejthetjük” valahová, ha nem szeretnénk, hogy a box és a kábelrengeteg folyamatosan a szemünk előtt legyen.
A Samsung egyedi kiegészítője éppen ezért nemcsak kifejezetten praktikus, de nagy segítség lehet abban is, hogy a lehető legesztétikusabban oldjuk meg a hatalmas képernyőre csatlakozó, mindig extra vezetékkel járó eszközök elhelyezését.
KISTESTVÉR
A fent látható One Connect Box alapvetően a csúcskategóriás QLED-készülékek mellé jár, viszont a fekete doboznak létezik egy „kistestvére”, amit a 49-től 82 colig terjedő Ultra HD megjelenítésére képes LED tévéi (konkrétan az MU7002, MU7052, MU8002 és MU9002 sorozat) mellé csomagol a Samsung.
Ez a variáns abban különbözik a fenti verziótól, hogy a méretét tekintve valamivel kisebb, viszont nem ultravékony optikai kábellel csatlakozik a tévéhez, nem találunk rajta Ethernet-csatlakozót, csak két USB-nek jutott hely, illetve a tuner kártyákat sem tudjuk ide helyezni – a hiányzó aljzatok ebben az esetben mind a tévé hátán kaptak helyet.
A kisebb One Connect Box persze így is remek kiegészítő, és a nagytestvérhez hasonlóan olyan extra, ami nagyban befolyásolhatja a döntésünket, ha új készülék vásárlására adjuk a fejünket. Egy több százezer forintos, vagy akár milliós összegbe kerülő tévé esetében ugyanis már nemcsak az fontos, hogy kiváló legyen a képminőség, de az sem árt, ha a készülék praktikus, és igyekszik kielégíteni minden igényünket.