Robin Williams nem csak az egyik legnagyobb színész és nevettető volt Hollywoodban, de olyan ember is, aki korosztályának idegenkedését félretéve nagyon is érdeklődött a számítógépes játékok iránt. Annyira imádta például a konzolos játékok egyik klasszikus darabjának számító Legend of Zeldát, hogy saját lányát is Zeldának keresztelte.
Egy tavalyi interjú keretében az is kiderült, hogy a háborús Call of Duty sorozat is nagy kedvence, alig várta az akkoriban megjelenő, Ghosts című epizódot. Egyéb kedvencei közé tartozott a sci-fi környezetben játszódó, újító logikai játék, a Portal, a jövőbeli stratégia Warhammer 40k, valamint a teljes WarCraft univerzum.
Utóbbi sorozat legmeghatározóbb része a tíz éve indult, és még ma is játékosok millióit vonzó World of Warcraft. Az interneten játszható fantasy-játék készítője, az Activision-Blizzard már több ízben tanúbizonyságot tett társadalmi és emberi problémák iránti érzékenységéről: volt már olyan, hogy elhunyt híres emberekről mintáztak karaktereket a hatalmas világban, és az is előfordult már, hogy egy leukémiában haldokló, WoW-rajongó kisfiú digitális mását még életében átemelték a játékba, hogy a kórházban fekvő gyerek láthassa a végeredményt.
Robin Williams halála után a színész játékos rajongói egy online petíciót indítottak, melyben megkérték a Blizzardot, építse be az elhunyt karakterét is a fantáziavilágba. Bár ilyen virtuális aláírásgyűjtésekkel már a világ összes padlása tele van, és nagy többségük válasz nélkül marad, a World of Warcraft támogató weboldalát felügyelő dizájner, Chadd Nervig még aznap, Twitteren válaszolt a petíciót indítóknak: máris elkezdték annak megvalósítását, hogy méltó emléket állítsanak Williamsnek a játékban. A rajongók szerint a legvalószínűbb, hogy az utóbbi években szakállas, zömök színész karaktere egy törpe alakjában éled újjá a WoW valamelyik területén.
Nem csak az Activision-Blizzard az egyetlen tech-cég, amely megemlékezik a színészről: az Apple külön aloldalon rója le tiszteletét Robin Williams iránt, akinek szenvedélyes életét, nagylelkűségét és a nevettetés iránti elkötelezettségét magukra nézve is inspirálónak tartják.
Végül pedig egy már kevéssé technológiai visszaemlékezés, amely jól illusztrálja Williams furcsa kapcsolatát a halállal. Amikor barátja, az egykor Supermant játszó Christopher Reeve egy életveszélyes műtétre várt a kórházban, berohant a kórterembe egy műtősruhába öltözött, orosz akcentussal beszélő figura, aki mindenáron végbélvizsgálatot akart végezni a betegen. Csak kis idő múlva derült ki, hogy a furcsa emberke Robin Williams, aki álruhában lopózott be a kórházba egykori kollégiumi szobatárságoz. Reeve később elmondta, balesete óta először nevetett, mert a barátja elfeledtette vele a halál igazi természetét.