Párcsere miatt Krausz Gábor ideiglenesen Mikes Anna helyett Szuperák Barbarával került össze az Ázsia Expresszben, akinek az volt a küldetése, hogy direkt hátráltassa őt. Krausz nehezen viselte ezt, amin nem segített, hogy a stoppolás sem ment nekik túl jól a verseny új helyszínén, Tajvanon. A séf még közlekedési szabályt is szegett, mikor kiállt az út közepére, hogy így próbáljon meg autókat megállítani. Végül rendőrök jelentek meg, akik pisztollyal szálltak ki az autóból, és felkérdezték a séfet, hogy mit művel.
Krausz Gábor a Ripostnak mesélte el, mi történt pontosan.
„Hosszú és nehéz nap volt mögöttünk, és bár jól indult a Barbival töltött közös napunk, egy idő után már nehezen viseltem, hogy egészen ügyesen hátráltatott engem, ami ugye a feladata volt. Három órát keringtem egy feladat során, ami nagyon nem is feküdt nekem, majd kezdetét vette a stoppolás, ami sokkal, de sokkal nehezebb volt, mint a Fülöp-szigeteken. Elfáradtam és elmondhatatlanul hiányzott Anna, aki egészen addig a támaszom volt és egyben tartott” – kezdte az események felelevenítését a séf.
Tisztában voltam vele, hogy Tajvanon szigorú szabályok vonatkoznak a stoppolásra, hiszen felkészítettek rá minket, de az is világossá vált, hogy ha a járdán maradok, egyszerűen nem vesznek rólam tudomást az autósok. Ekkor szállt meg a gondolat, hogy ha szabálysértést követek el, valaki biztosan rendőrt hív, és az járt a fejemben, hogy ahogyan az előző országban, itt is megtörténhet, hogy éppen egy járőrautó vihet el a célig. Valójában ezért kezdtem el az úttesten stoppolni, bár belátom, egy ponton elszalad velem a ló.
Elismerte, hogy elszámolta magát, hiszen a rendőrök nem hogy nem voltak vele kedvesek és elnézőek, de kifejezetten agresszíven léptek fel ellene.
A felvételen is jól látszik, hogy amikor szirénázva, megérkezett a rendőrautó, teljes nyugalommal sétáltam felé. Amikor láttam, hogy fegyverrel a kezükben szállt ki a két rendőr, megállt bennem az ütő, és azonnal éreztem, hogy ezt alaposan benéztem. Nem ismerem a helyi törvényeket, de visszagondolva mégis úgy érzem, hogy már ezen a ponton is túlkapásról beszélhetünk, hiszen semmi oka sem volt a rendőröknek arra, hogy fegyvert fogjanak rám, hiszen én feltartott kézzel álltam előttük, egy szabálysértés és nem egy bűncselekmény után
– emlékezett vissza a szituációra.
„Itt véget is érhetett volna a történet egy szebb világban, de valójában csak ekkor kezdődött. A fegyverrel hadonászó rendőr letetette a kamerát, és még a felvételt is el akarta kobozni. Közben pedig lökdösni kezdett, kiabált velem majd egy ponton olyan ideges lett, hogy elsírta magát” – folytatta a séf.
Na ekkor már tényleg halálfélelmem volt, hiszen világossá vált, hogy egy lelkileg instabil fickóval állok szemben, aki egy fegyverrel fenyegetőzik az orrom előtt.
Elmondása szerint mindent elkövetett, hogy ne hergelje tovább a szinte már őrjöngő tisztet.
„Egy ponton túl már én próbáltam őt nyugtatni, majd a társa is odalépett, és ő is azon igyekezett, hogy ne történjen semmi helyrehozhatatlan. Hamarosan megérkezett egy második járőrautó, és az abból kiszálló rendőrök a társukhoz léptek és végül őt vezették el.”
Krausz azt mondta, érzi a saját felelősségét is a kritikussá vált helyzetben.
Elismerem, hogy elszakadt nálam a cérna. Menekülni akartam a helyzetből és rossz döntéseket hoztam. Nagyon sajnálom, hogy ezzel kellemetlen helyzetbe sodortam Barbit, a stábot és a kedvesemet, Annát is. Ha visszapörgethetném az idő kerekét, megtenném, de sajnos ez lehetetlen. Minden esetre innen is köszönöm az Ázsia Expressz biztonsági főnökének, hogy hamar a helyszínre ért, és segített elsimítani a helyzetet! A helyszínre érkezett a rendőrkapitány is, akitől személyes kértem elnézést, és végül egy egész kötetlen beszélgetéssé szelídült a rázós szitu. Azt hiszem mindenki tanult a történtekből, de főként én magam…
Hozzátette: reméli, a szituációban összeomló rendőrt sem vették elő később a felettesei, és mára számára is csak egy rossz emlék maradt mindaz, ami aznap történt.