A Magyar Labdarúgó Szövetség weboldala számolt be arról, hogy ezentúl már nem minden les, amit eddig az volt, és les az is, ami eddig nem volt az – na jó, szóval szakmázás következik.
A 11. szabályban, azaz a lesszabály értelmezésében módosítottak, ugyanis a korábbi megfogalmazás vitát váltott ki, mert sok értelmezési lehetőséget adott, és nem volt eléggé precíz. Az új megfogalmazás jobban alkalmazkodik a mérkőzéseken levő szituációkhoz, és megszünteti azon félreértéseket, hogy mit értünk a lepattanás, irányváltoztatás és szándékos védés alatt.
A lesre vonatkozó szabályozás módosítása július elsején lépett érvénybe. A lesszabály új megfogalmazása (dőlt betűkkel jeleztük az új részt):
A „zavarja az ellenfelet, vagy előnyt szerez leshelyzetéből” értelmezése:
Fotó: AFP
– A „beavatkozik a játékba” kifejezés azt jelenti, hogy megjátszik vagy érint egy labdát, amelyet a játékostársa adott le vagy érintett.
– A „zavarja az ellenfelet” kifejezés azt jelenti, hogy egy játékos gátolja ellenfelét a labda megjátszásában vagy abban, hogy képes legyen a labdát megjátszani, úgy, hogy egyértelműen akadályozza ellenfele látását, vagy a labda megszerzése céljából támadja ellenfelét.
– az „előnyt szerez helyzetéből” kifejezés azt jelenti, hogy egy játékos
vagy leshelyzetben állva megjátssza a kapufáról, a keresztlécről vagy ellenfeléről hozzá lepattanó vagy irányt változtató labdát,
vagy leshelyzetben állva megjátssza ellenfelének szándékos védését követően hozzá lepattanó vagy irányt változtató labdát.
Az a leshelyzetben levő játékos, akihez a labda úgy kerül ellenfelétől, hogy az a labdát szándékosan játszotta meg (kivéve a szándékos védést), nem tekintendő „helyzetéből előnyt szerző” játékosnak.