Nagy bukások és Vinales-győzelem a MotoGP asseni futamán

Maverick Vinales nyerte a MotoGP asseni versenyét. A Yamaha spanyolja ugyan rosszul kapta el a rajtot, de az élre tudott állni és többször is visszaverte Marc Márquez támadásait. A pole-ból induló Fabio Quartararo lett a harmadik. Alex Rins az első helyen bukott és Valentino Rossi is kiesett.

Quartararo szerezte meg szombaton a pole-t, az újonc ráadásul újabb rajtelsőségével történelmet írt. A kezdésnél megelőzte őt Rins és Joan Muir is, azonban előbbi a második körben kicsúszott , utóbbi pedig elhagyta az ideális ívet, így a lehetőséget felismerő Quartararo állt vissza az élre. Mögé közben feljött a negyedik helyről induló Márquez.

Rins kicsúszása:

Nem sokkal később az időmérőn is gyengélkedő Valentino Rossi, valamint Takaaki Nakagami esett ki a versenyből.

A futam feléhez közeledve nagy csata alakult ki az első helyért, Márquez állt egy is időre az élre, de Quartararo visszaelőzte. A rajt után kissé szenvedő Maverick Vinales is beállt mögéjük, ők hárman nagyon szorosan követték egymást. Vinales elkezdte taktikusan levadászni a többieket, egy hiba után ugyan kicsit előre engedte Márquezt, de utána újra övé volt az első hely.

Vinales ezután egyre nagyobb előnyt motorozott ki magának, Márquez is beletörődött a második helybe. Quartararo ért be harmadikként. Ki kell emelni Andrea Doviziosót is, aki a tizenegyedik rajtkockából indulva lett negyedik.

Marc Márquez 44 ponttal vezet Andrea Dovizioso előtt.