Felújításnál, átalakításánál sokszor esünk abba a hibába, hogy túl sok mindent szeretnénk egyszerre megvalósítani. Ha pedig az elképzeléseinkhez túlságosan szűkös a költségkeret, elkeseredünk, és feladjuk, pedig, ahogyan az alábbi példa is mutatja, sokszor egy kis kreativitással és fantáziával teljesen új hatást, új helyiséget vagy akár lakást nyerhetünk.
A következőkben bemutatott konyha tulajdonosai is éppen takarékossági okokból döntöttek úgy, hogy bútorcsere és komplex átalakítás helyett inkább újragondolják a helyiséget. A végeredményt látva elmondhatjuk, hogy bölcs dolog volt.
A 90-es évekbeli faburkolatú konyhabútort szinte teljesen átszabták és átszínezték. Miután fényes, fiatalos és világos konyhát szerettek volna, ennek megfelelően tervezték az új designt. A aljzat burkolatának színvilágához jól illeszkedett a türkizkék, így e mellett döntöttek.
A felső szekrényeket eltávolították, mert kicsik voltak, és meglepően kevés volt bennük a tárolóhely. A fennmaradó konyhai szekrényeket előzetesen átfestették.
A szekrények helyére gipszkarton polcokat készítettek, melyeket fehérre festve még tágasabbá tették a teret. A vajsárga étkezőpultot is fehérre cserélték, így egységes és harmonikus lett a tér.
A hűtő melletti sarokba tökéletes elképzelés volt egy nyitott “kamra” kialakítása, amit rétegelt lemezből valósítottak meg. Fehér színűre átfestve újabb részlettel gazdagodott a konyha.
Az apró kiegészítők beszerzése már a munka könnyedebb és kellemesebb része volt. A kék színű étkészletek, konyhai eszközök valóban bámulatosan egységessé és lenyűgözővé teszi a látványt.
És valóban! Ez egy világos, boldog hely, ahol élvezet a főzés és étkezés minden pillanata.