A beruházó Gellérthegyi SIKLÓ Kft. csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében hangsúlyozta: értetlenül fogadják az előzetes egyeztetés vagy tájékoztatás nélkül szerdán meghozott döntést, hiszen a megszavazott előterjesztés számos, a valós történéseknek ellentmondó állítást tartalmaz.
A sikló építéséről szóló, 2009-ben aláírt szerződés felmondása nemcsak a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a SIKLÓ-BERUHÁZÓ Kft. közös tulajdonában lévő projektcég, a Gellérthegyi SIKLÓ Kft. értékét csökkenti súlyosan,
de a Gellért-hegy lakosságát is beláthatatlan időre megfosztja attól, hogy a városrészből kitilthassák a negyed közúthálózatát megterhelő, súlyosan környezetszennyező buszforgalmat
– írták.
A tájékoztatás szerint a Gellérthegyi SIKLÓ Kft. megújult befektetői háttérrel tavaly látványosan felgyorsította a beruházás előkészítését, aminek során az érintett kerületek vezetésének kéréseit is figyelembe véve új műszaki és látványterveket készítettek, a sikló az elmúlt években számos furcsa epizódot megélt fejlesztése pedig új építési, valamint környezetvédelmi és közúthatósági engedélyt kapott.
A projekttársaság a fejlesztés megvalósításához szükséges finanszírozási hátteret is megteremtette, sőt, a tervezés során azt is szem előtt tartották, hogy a siklónak képesnek kell lennie teljes egészében kiváltani a Gellért-hegyre irányuló összes tömegközlekedési eszközt és a turistabusz-forgalmat – olvasható a hírben, ami hozzáteszi:
A beruházó cég kitért arra is, hogy a főváros jelenlegi vezetése a döntést megelőzően számos alkalommal fejezte ki hivatalos formában a támogatását a sikló megvalósításával kapcsolatban., így a történések, valamint az eddigi ráfordításokból és a remélt haszon elmaradásából fakadó veszteségek mérlegelését követően tulajdonosaival, a szintén kárt szenvedett Budapesti Közlekedési Központtal és a magánbefektetőkkel egyeztetve dönt a további lehetséges jogi lépésekről.
A Főváros a megállapodástól elállást a következőképpen indokolta: