Na de hogyan történt ez az egész?
Az uralkodót nagyapja, Hohoe hetvenes évekbeli királya egy diákcsereprogramban küldte Németországba, hogy szerelő legyen belőle. Céphas Bansah végül autó- és mezőgazdasági gépszerelő lett, sőt, amatőr pehelysúlyú bokszolóként területi bajnoki címet is szerzett.
Tanulmányai végeztével nem tért azonban vissza népéhez, hanem inkább megnyitotta saját műhelyét, ahol közel tizenöt évig dolgozhatott anélkül, hogy milliónyi ember terhei nyomják a vállát.
Egy 1987-ben érkező, nagyapja halálhíréről szóló fax azonban mindent megváltoztatott, hiszen a hatalom ezzel rá szállt. Édesapja és idősebb testvére ugyan életben volt, de balkezesként tisztátalannak számítottak az Ewe-k szerint, így az öröklés vonala egyszerűen egy generációnyit ugrott.
Bansah nem esett kétségbe: továbbra is Németországban él – hiszen onnan többet segíthet –, de évente többször is felkeresi népét, sokszor német feleségével együtt.
Ghána 1992-ben ugyan demokratikus állam lett, de az egykori uralkodócsaládok továbbra is fontos szerepet töltenek be az ország életében, bár az alattvalóit a Skype-on át vezető férfi ezt egy kicsit másként teszi.
Énekesként és előadóművészként, saját sörének árusításával (ő maga egyébként antialkoholista), valamint egy nonprofit szervezeten keresztül is gyűjt pénzt szülőhazájának, de sokszor járműveket is adományoz, kutakat fúrat, hiányterméknek minősülő elektromos kábeleket küld, vagy épp iskolákat és hidakat építtet.
Hohoe műszer- és orvoshiánnyal küzdő központi kórházának segített azonban a legtöbbet, hiszen létfontosságú orvosi műszereket, kerekesszékeket, mentőautókat és huszonkét német orvost szerzett nekik.
Felesége a Daily Mailnek elmondta, hogy az uralkodóban nagyon érdekesen keveredtek a kultúrák, így a nappaliban például
Reméljük, tényleg használ majd.