A Dunaszerdahely szerdán hazai pályán 3-1-re kikapott az éllovas Slovan Bratislavától, de a meccs immár pályán kívül folytatódik, miután azt a szlovák kormányfő elrettentő példaként hozta fel, amire most közleményben reagált a klub.
A Paraméter szerint Igor Matovic csütörtökön élesen bírálta a dunaszerdahelyi mérkőzést, szerinte ott nem tartották be a járványügyi szabályokat.
Pont így ronthatjuk el. Ha ezen az úton megyünk tovább, akkor nagyon pórul járunk.
Ezt mondta a szlovák kormányfő, miközben mutatott egy fotót, amelyen az volt látható, milyen sokan látogattak ki a meccsre. A drukkerek a koronavírus-járvány miatt ajánlott, sakktáblaszerű ültetési rendet semmibe vették. Szerinte éppen erre fizetett rá Szerbia és Észak- Macedónia is, ahol focimeccsek miatt indult be a járvány második hulláma.
Mostantól egy jobban ellenőrizhető, egyszerűbb rendszer jön. A stadionok minden második sorát üresen kell hagyni. Matovic úgy vélte, ha ez sem működik, akkor kénytelenek lesznek beszüntetni az ilyen sporteseményeket, mert túl nagy rizikót jelentenek. A dunaszerdahelyi tömött lelátóról készült fotót ismét maga elé tartva a kormányfő megjegyezte:
ez a pokolba vezető út.
DAC: legyen példa Magyarország
A DAC 1904 közleményben reagált a kritkára. A klub pénteken tudatta, a csapat boldog, hogy ismét nézők előtt futballozhat.
Semmi esetre sem szeretnék, ha bárki megfertőződne, de azt is tudatosítani kell, hogy ezt nagyon nehéz elkerülni.
Amíg a vírus köztünk lesz, ezt nem tudjuk megakadályozni. A határok megnyitásával a vírus visszatérésének kockázata ismét megnőtt.
A klub elismeri, néhány országban a meccsek miatt is újra felbukkant a vírus, de a negatív példákon kívül vannak pozitívak is léteznek.
Ilyen például Magyarország, ahol megszorítások nélkül zajlanak a találkozók, teltház és ötszámjegynyi szurkoló előtt, miközben semmilyen probléma sem származott ebből.
A szerdai összecsapás előtt a DAC számos olyan intézkedést is bevezetett, amely meghaladta az erre vonatkozó ajánlásokat.
A fociklub szerint legalább olyan veszélyesek a strandok, színházak, vendéglátóipari egységek, mint a stadionok, az életben pedig a futball ugyanolyan fontos, mint ezek az intézmények.
Kiemelt kép: MTI/Koszticsák Szilárd