Arra a kérdésre, hogy miként fognak reagálni a Genfben Oroszország, Ukrajna, az Egyesült Államok és az EU között létrejött négyoldalú rendezési megállapodásra, amely előirányozza a törvénytelenül elfoglalt épületek és közterek kiürítését, Zaharcsenko azt válaszolta: “ha ez alatt minden teret és középületet kell érteni, akkor a kijevi Majdannal kellene kezdeni. Meglátjuk, hogy ott mit tesznek, mielőtt meghozzuk a döntésünket”.
Ukrán nacionalisták és más, Viktor Janukovics egykori elnök elmozdításáért harcoló csoportok még mindig barikádokkal veszik körül a Majdant. Sokan közülük azt mondják, csak akkor hagyják el a teret, ha elégedettek lesznek a május 25-i előrehozott elnökválasztás eredményével.
John Kerry amerikai, Szergej Lavrov orosz és Andrij Descsica ukrán külügyminiszter, valamint Catherine Ashton, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője csütörtök délután megállapodott a béke és nyugalom megteremtését célzó menetrendben, s a genfi nyilatkozat néven elfogadott dokumentumban egy széleskörű nemzeti párbeszéd azonnali megkezdésére szólítottak fel.