A hatóságok májusig folytatják a kutatást a “bűnbarlangokban”, szállodákban, bárokban, masszázs szalonokban és fürdőkben. Cseng Tung, a tartományi rendőrfőnök helyettese elmondta: eddig már több mint 60 bűnözői csoportot számoltak fel, több mint 3 ezer kisebb-nagyobb szálloda, szauna és masszázs szalon engedélyét vonták be. Az őrizetbe vettek közül 541 embert vádolnak a kéjhölgyek alkalmazásával, futtatásával.
A rendőrségi akciókat a kínai központi televízió februári leleplező riportja indította el. Ennek során az is bebizonyosodott, hogy a különböző szexuális szolgáltatásokat kínáló szórakozóhelyek tevékenységét rendőrök fedezték. A kampány következtében 36 rendőr is elveszítette az állását, vagy lefokozták; köztük van Tungkuan város kapitánya, volt polgármester-helyettes.
A hatóságok mindezeken felül 854 weboldalt és a közösségi média 96 ezer olyan fiókját záratták be, amelyek az interneten kínáltak szexuális szolgáltatást. A tartományi vezetés illetékesei új szabályozást is kidolgoztak, úgymond “szabványosítva” a szaunák és egyéb szórakoztató intézmények tevékenységét. Ezek egészen olyan részletekbe menően fogalmaznak, mint hogy tilos a szobákat kulcsra zárni, vagy azokban a lámpákat eloltani.
Korábban a kínai médiának nyilatkozó társadalomkutatók úgy vélekedtek, hogy a szexipart nehéz lesz kiűzni a térségből, mivel jelentős rá a kereslet. Prostitúcióval egyébként szerte az országban találkozni, s a szakemberek szerint a tiltásra épülő jogi környezet nem segíti a megoldást. Miközben vannak, akik már hangot adtak azon véleményüknek, hogy a prostitúciót legalizálni kellene, belátják, hogy ennek józan, eredményre vezető megvitatására a közvélemény egyelőre nem lenne képes.