Ezzel 15-re nőtt a megtalált halottak száma. A közlés szerint két nőről van szó, akiknek holttestére a negyedik fedélzeten, az internetes szoba közelében bukkantak rá a mentőalakulatok. Mint a szerencsétlenség ügyében kinevezett olasz kormánybiztos, Franco Gabrielli elmondta, a nőket még nem azonosították: most próbálják kiemelni őket a hajó belsejéből.
Gabrielli megígérte, hogy amíg csak lehetséges, folytatják az eltűntek keresését. Tizenhét emberről van szó, de a kormánybiztos nem zárta ki, hogy a névsor még bővülhet. Ennek kapcsán megemlítette: lehet, hogy a hajón a hivatalos utaslistán szereplőknél többen voltak, csak éppen egyes emberekről nem tudnak, mert ők illegálisan tartózkodtak a fedélzeten. Gabrielli itt szóba hozta az eltűnt magyar nőt is, aki szintén nem szerepelt a listákon, s aki ennek ellenére a hajón lehetett. (A Concordia tulajdonosa, a Costa Crociere cég ugyanakkor határozottan visszautasította azokat a “híreszteléseket”, hogy illegálisan dolgozókat foglalkoztattak volna.)
A kormánybiztos szerint a kutatás azért megy nagyon lassan, mert a hajó hatalmas (olyan hosszú, mint 3 futballstadion, s magassága eléri egy 20 emeletes épületét). Minden egyes kabinra 40-45 percet szánnak a kutató alakulatok.
Szakértők véleményét meghallgatva Gabrielli engedélyt adott, hogy megkezdjék a Costa Concordia üzemanyagtartályainak kiürítését. Ez a művelet várhatóan már kedden megindulhat, s egy szakértő szerint 28 napig tart majd megszakítás nélkül. Gabrielli szerint a hajó stabilan fekszik a sziklazátonyon, nem áll fenn a veszély, hogy elmozdulna, s a tenger fenekére süllyedne. Így nincs akadálya, hogy egyszerre folytathassák a két dolgot, a kutatást, illetve az üzemanyag kiszivattyúzását. A hajó körül mindenesetre úszó bójasort telepítettek, hogy felfogja az olajat, ha az a művelet során mégis a tengerbe jutna.
A 15 megtalált holttest közül eddig nyolc embernek ismerik a kilétét. Gabrielli ugyanakkor közölte: a hivatalos szerveknek immár az összes, eltűntként nyilvántartott személy hozzátartozóitól sikerült beszerezniük a DNS-mintákat, s jelenleg is azon dolgoznak, hogy ezek alapján a többieket is azonosítsák.