A keresztény kultúra alapkérdése, hogyan tud létrejönni szolidaritás az emberek közt. Orbán szerint a bajban az emberek közötti kapcsolatok is megváltoznak, szeretetteljesebbek lesznek, és ez még a vállalkozások világában is észlelhető. A kereskedelmi és iparkamara erre jó javaslatokat dolgozott ki, miközben a jegybank lehetőségei beszűkültek a kedvezményes hitelek kihelyezésére.
Eddig 137 ezer ember van, akik nem vették fel az előírt időben az oltás második dózisát. Orbán szerint nehéz kérdés ez, hiszen felnőtt emberekről van szó. Néhányan talán azért nem vették fel a másodikat, mert valami bajuk lett, de a nagy többség valószínűleg felelőtlen. Kénytelenek leszünk törölni a védettségi kártyáját, ha nem teszi, fogalmazott a miniszterelnök.
Ki tudják-e venni a védekezésben részt vevők a nekik ígért tíznapos rendkívüli szabadságot? – merült fel a kérdés. Orbán erre azt mondta, a védekezésben résztvevők nagyon sokat dolgoztak ugyanannyi pénzért.
Én is 16 óráztam
– mondta a kormányfő, aki kifejezetten kérte, hogy az emberek vegyék ki a plusz szabadságot.
A minimálbér emelés önmagban nem hoz politikai sikert – nosztalgiázott Orbán az első kormányzásáról, majd megjegyezte, hogy még mindig nem elég magas a legkisebb jövedelem. A családoknak is biztonságban kell lenniük, a legkevesebbet keresőket kell leginkább megerősíteni, ezért kell tovább emelni a minimálbért. Persze ez nehéz, mert a kis- és középvállalatok nem bírják a nagy emelést, nem tudják kigazdálkodni a terheket. Meg kell állapodni a vállalkozások képviselőivel, hogy milyen segítség kell ahhoz, hogy ki tudják gazdálkodni az emelést.
A 200 ezer forintos minimálbér az a határ, amit mindannyian szeretnénk. Korábban ezt senki nem gondolta. A garantált bérminimum ennél is magasabb lesz, ami általában felfelé nyomja a béreket Magyarországon, mondta Orbán.