Közélet

„Már a monitor pittyegéséből hallom, hogy itt most gyorsítani vagy lassítani kell”

Az ő munkájuk arról szól, hogy koraszülötteket vagy azokat az újszülötteket, akik vagy a nem megfelelő intézményben születettek, vagy mert valami baj, betegség, esetleg fejlődési rendellenesség miatt nem tudják őket megfelelően ellátni, elszállítsák egy olyan helyre, ahol megkapják a gyógyulásokhoz és fejlődésükhöz szükséges támogatást. Most épp egy kisbabát vittek vissza a testvéréhez és az édesanyához. Kameránkkal elkísértük a Peter Cerny Alapítvány munkatársait egy útra.  

Koraszülöttmentés nem olyan régóta működik hazánkban, az igazi áttörést a Peter Cerny Alapítványi Mentőszolgálat (PCAM) 1989-es megjelenése jelentette, akik az Országos Mentőszolgálattól függetlenül működnek. A koraszülöttmentés ma már nélkülözhetetlen, az alapítvány az éves, nagyjából 9000-es feladatszámból közel 4000 feladatot lát el. Mozgó intenzív osztályként működnek, a koraszülötteknek a felnőttektől és a gyermekmentéstől eltérő ellátást kell biztosítani, lehetőleg a megszületéstől számított egy órán belül.

 

Most minden csepp számít

Tankolásával Ön is támogathatja a Peter Cerny Alapítványi Mentőszolgálat munkáját. A koraszülöttek világnapja alkalmából a Shell minden liter üzemanyag után 1 Ft támogatást továbbít a szervezetnek. Így mindenki, aki 2019. november 18-22. között a Shellnél tankol, hozzájárul a mentőszolgálat munkájához. A befolyó összeget egy Tecotherm Neo készülékre fordítják, amely az újszülöttek oxigénhiányos állapotának hatékony kezelésére szolgál. A videó a Shell támogatásával készült.

Olvasói sztorik