Közélet

Befogadtunk 1300 menekültet, de a kormány szerint a 90 százalékuk már itt sincs

Mint arról korábban írtunk, Altusz Kristóf, a külügyminisztérium helyettes államtitkára egy máltai lapnak adott interjújában arról beszélt, hogy Magyarország 1300 menekültet már befogadott, ezt az ő biztonságuk érdekében nem hozták nyilvánosságra.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ hétfőn esti közleményében azt írta, ma Magyarország kormányát olyan ellenzéki politikusok bírálják, akik nem támogatták az alkotmánymódosítást, de mindig is támogatták Brüsszel bevándorláspolitikáját és a kötelező kvótát. Mint fogalmaztak, olyan ellenzéki politikusok fogalmaznak meg bírálatot, akik teljesen nyilvánvalóan Soros zsebében vannak, akik lebontanák a kerítést és végrehajtanák az Európai Parlament által szorgalmazott felső határ nélküli, kötelező betelepítési kvótát.

Magyarország nem fogadja el a kvótát, de mindig is a törvények és a nemzetközi egyezmények betartásával jártunk el. A Genfi egyezmény kötelez minket arra, hogy akik nemzetközi védelemre jogosultak, azokat védelemben részesítsük. A Genfi egyezmény szerint nemzetközi védelemre az jogosult, akinek élete veszélyben forog. Magyarország éppen azért ellenzi az illegális bevándorlók szétosztását szolgáló kötelező betelepítési kvótát, mert határainkat biztonságos országok irányából olyan illegális bevándorlók lépték át, akik nem szorultak védelemre.

– fogalmaztak.

Hozzátették, a nemzetközi védelemben részesülők száma nyilvános adat, ami a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal honlapján megtalálható.

  • 2015-ben 508,
  • 2016-ban 432,
  • 2017-ben 1291
  • és 2018-ban eddig 37 személy nemzetközi védelemben részesítéséről döntöttek a magyar hatóságok.

A közlemény végén kijelentették, a nemzetközi védelemben részesítettek 90 százaléka Magyarországon nem létesített lakcímet, hanem kihasználva a schengeni övezeten belüli szabad mozgás lehetőségét, a kiállított okmányokkal elhagyta Magyarország területét.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik