Az Innomax Díjra beérkezett pályamunkák közül a zsűri 10 alapítvány és szervezet projektötletét választotta ki, amelyekre 2020. március 20-án éjfélig lehet szavazni az Invitech InnoMax Facebook-oldalán. A legtöbb szavazatot elérő fejlesztési ötlet közönségdíjasként 500.000 forint támogatásban részesül.
Kikre lehet szavazni?
A HappyHelp Nonprofit Kft. célja egy akadálymentes oktatási rendszer létrehozása, amely azoknak segít, akik bármilyen hátrányuk ellenére el akarnak jutni egy teljes értékű élet megvalósításához.
A berettyóújfalui Igazgyöngy Alapítvány olyan komplex esélyteremtő modellt alkotott, amely a társadalom perifériájára szorult, szegregátumokban élő családoknak segít jövőképet adni és integrálódni.
Az Ajaki Tűzoltó Egyesület egy szakmai applikáció fejlesztését tűzte ki célul. Az alkalmazás az önkéntes tűzoltók munkáját, a kor digitális követelményeinek megfelelő riasztását segítené.
A Jel Alapítvány célja, hogy lehetőséget adjon a hallássérültek számára emberi és nyelvi jogaik teljes körű megélésére. Például azoknak a halló embereknek nyújtanak egy innovatív eszközt, akiknek a jelnyelvoktató módszerek nem váltak be.
Az Informatika a látássérültekért Alapítvány pályázata a Lapról hangra kezdeményezés és az MVGYOSZ online hangoskönyvtárának integrációját célozza meg.
Az „Együtt könnyebb” Női Egészségért Alapítvány egy mensturációs naptár applikáció továbbfejlesztését tervezi, mellyel az elsődleges cél az ismeretterjesztés és a tünetek alapján a lehetséges megbetegedések korai felismerésének támogatása, így segítve, hogy minél több nő kerüljön időben orvoshoz.
A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és Önkéntes Tűzoltó Egyesület a riasztást és vízimentést segítő BalatonHelp applikációt szeretné tovább fejleszteni.
A Babagenetika Egyesület a gyermekvállalás körüli genetikai, egészségügyi problémák kapcsán segít. A projekt keretei között a honlapjukon szeretnének egy „SzülőVonal” menüpontot kialakítani.
A Magyar Környezeti Nevelési Egyesület projektje egy már létező, általuk létrehozott, szemléletformáló és környezeti tudatosságra nevelő mobilalkalmazást fejlesztene tovább.
Az Élni és szeretni Édesanya/Édesapa nélkül Alapítvány egy online platformot szeretne fejleszteni, melynek segítségével e-learninget és tanulószoba-élményt biztosítanának az érintett családok számára.