Újra napvilágot látott egy európai szegénységi statisztika. Magyarország nagyon rosszul szerepel az országok rangsorában, csak a görögöknél, a románoknál és a bolgároknál van több szegény, mint nálunk. A Bankmonitornak van azéért két jó híre is.
Megint leszerepeltünk
Tökutolsó lett Magyarország nemrég abban a rangsorban, amit az alapján állítottak össze, hogy Európa országai közül hol mekkora azoknak az aránya, akik nem tudnának megküzdeni egy váratlan kiadással.
Most egy újabb szegénységi statisztika látott napvilágot az Eurostattól, s bár utolsók nem vagyunk, ebben is eléggé leszerepeltünk.
Az alábbi grafikonon az látszik, hogy az egyes országokban mekkora azok aránya az Eurostat szerint, akik súlyos anyagi veszélyben élnek. Az adatokat a 2014-es oszlopok szerint rendeztük sorba, s látszik, hogy Magyarországnál akkor csak Románia és Bulgária volt rosszabb helyzetben.
Ha a frissebb, 2015-ös (narancs színnel) oszlopokat nézzük, láthatjuk, hogy a görögöket még sikerült megelőznünk. Egészen érdekes, hogy listát magasan a skandináv országok vezetik.
Az Eurostat egész sok tényezőt vizsgált, ami alapján eldöntötte, hogy kik azok, akik mélyszegénységben élnek, azaz súlyos anyagi veszélyben vannak. Olyanokat például, hogy el tudnak-e menni az emberek évente egyszer egy hétre nyaralni, hogy tudnak-e húst vagy halat enni, hogy van-e mosógépjük és televíziójuk, stb.
Ha kíváncsi, mégis mi a volt a két pozitívum, kattintson!