A rangsorolás hét szempont alapján történt:
- megfizethetőség,
- kedvező adókörnyezet,
- barátságos környezet,
- vonzó lakóhely,
- kellemes éghajlat,
- tulajdonjogok tiszteletben tartása és
- fejlett közegészségügyi rendszer.
Meglepő módon az Egyesült Államok csak a 30. helyen végzett, olyan országok mögött, mint Mexikó, Malajzia és a Dominikai Köztársaság – írja a portál.
A lista élén második egymást követő évben Svájc áll.
Az ország legnagyobb vonzereje a nyugdíjasok számára az egészségügyi rendszere és az alacsony adók, ugyanakkor az egyik legdrágább nyugdíjas célpont. A svájci megélhetési költségek átlagosan 60,5 százalékkal magasabbak, mint az Egyesült Államokban.
Új-Zéland a második helyen végzett, két pozíciót javítva az előző évhez képest. Az ország ideiglenes nyugdíjas látogatói vízumot biztosítanak a 66 éves és idősebb személyek számára, bár ennek komoly pénzügyi feltételei vannak. A megélhetési költségek itt átlagosan 5,5%-kal alacsonyabbak, mint az Egyesült Államokban.
A top 10 listán olyan országok szerepelnek még, mint Portugália, Ausztrália, Spanyolország, Kanada, Dánia, Hollandia, Svédország és Luxemburg.
Magyarország csak a 45. helyen végzett a listán. A régiós országok közül három ország kapott jobb besorolást hazánknál: Horvátország és Lengyelország mellett Romániát is kedvezőbbnek ítélték nyugdíjas szempontból. Utóbbi egyébként a 42. helyen végzett. A felmérés szerint azonban Csehországban és Szlovákiában rosszabb nyugdíjasnak lenni, mint nálunk, előbbi ország a 48., utóbbi az 53. helyen végzett.