A Pénzcentrum felmérésére adott válaszokból az rajzolódik ki, hogy
- Somogyban, Nógrádban és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében érezte úgy arányaiban a legtöbb nyugdíjas, hogy hónapról hónapra anyagi gondjai vannak.
- Rengetegen vannak továbbá azok is, akik éppen csak kijönnek a jövedelmükből, de félretenni már nem tudnak.
- A legtöbb megyéből a nyugdíjasok több mint fele választotta ennek a két válaszlehetőségnek valamelyikét.
- Veszprémben, Vasban és a fővárosban van arányaiban a legtöbb olyan idős magyar, aki gond nélkül kijön, és még tartaléka is van.
Kiderült továbbá, hogy
Ha pedig azt is megnézzük, hogy kik azok, akik inkább romlónak, vagy jelentősen romlónak érezték az anyagi helyzetüket az utóbbi egy évben, akkor Bács-Kiskun megye vezet.Mindössze egy megyében volt 50 százalék alatt azoknak a válaszadóknak a száma, akik szerint romlik majd az anyagi helyzetük 2023-ban. A többi vármegyében legalább a nyugdíjasok fele rosszabb anyagi helyzetet vár 2023-ban.
A válaszok alapján a Heves vármegyei nyugdíjasoknak csaknem 60 százaléka sokkal kevesebbet tudott félretenni, mint korábban. Eleve szinte minden megyében a nyugdíjasok legalább fele úgy érezte, hogy sokkal kevesebb, amit az utóbbi egy évben meg tudott takarítani. Ebből a szempontból még Budapesten, Tolnában, Vasban és Veszprémben a legjobb a helyzet. Viszonylag kevesen voltak, akik többet tudtak az utóbbi évben félretenni, mint korábban.
A portál szerint összességében kiugró eltérések nincsenek abban, hol él az országban több rossz anyagi helyzetben lévő nyugdíjas. Az biztos, hogy a fővárosban és a Közép-Dunántúlon jobb a helyzet, míg Észak-Magyarországon és az Észak-Alföldön valamivel rosszabb.