Niklai Ákost azzal kapcsolatban kérdezték, hogy a szövetség vasárnap közzétett jelentése szerint az év első öt hónapjában tovább nőtt a magyarországi szállodákban a vendégéjszakák száma és összes bruttó forgalmuk is. Január és május között a magyarországi szállodákban a belföldi vendégéjszakák száma 2,810 millió volt, 8,2 százalékkal bővült az előző év hasonló időszakához mérve, a külföldieké pedig 3,7 százalékkal, 3,761 millióra nőtt.
A szervezet elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy ezek előszezoni adatok, az év végére a külföldi és a magyar vendégéjszakák 50-50 százalékot érnek majd el. Idén eddig több külföldi látogatott az országba, és itt tartózkodásuk alatt több pénzt is költöttek. Az utóbbi annak is a következménye, hogy emelkedtek az árak, ám Niklai Ákos szerint ez “gazdaságilag mindenképpen indokolt”, hiszen egyrészt kiváló minőségűek a szolgáltatások, másrészt Budapest még így is a világ egyik legolcsóbb úti célja.
Mint mondta, a magyar főváros különösen a fiatalok körében népszerű, akik szívesen keresik fel például a romkocsmákat, míg mások a fürdőket kedvelik. A Nagy-Britanniából, Kínából, Izraelből érkező turistákat illetően például nagy jelentősége van a közvetlen légi járatoknak, az olcsó légitársaságok jelenlétének – emelte ki.
Míg a külföldiek elsősorban Budapestre, addig a magyarok főként vidékre mennek üdülni, wellness- és gyógyszállókba – mondta.
A régiók közül a balatoni mellett nagyon jól teljesített Észak-Magyarország és Dél-Alföld is, a Tisza-tónál volt ugyan egy kis visszaesés, de ott nyáron van a szezon – fűzte hozzá Niklai Ákos.