A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken a KSH adatai szerint az utóbbi egy évben a háztartási energia, a járműüzemanyagok, a ruházkodási cikkek, valamint a tartós fogyasztási cikkek ára csökkent, míg a szeszesitalok, dohányáruk és szolgáltatások drágultak.
A szolgáltatások árának emelkedését elsősorban a repülőjegyek drágulása okozta, de például drágább lett vidéken a taxiközlekedés és országszerte nőtt a kulturális és oktatási szolgáltatások ára is. – mondta el Mináry Borbála, a KSH osztályvezetője.
Londoni pénzügyi elemzők arra számítottak, hogy a februári 0,1 százalék után kissé gyorsulhatott, de továbbra is jóval 1 százalék alatt maradt az éves összevetésű magyarországi infláció márciusban. Ezzel szemben az előző havival megegyező szinten maradt a fogyasztó árak éves növekedési üteme, míg januárban gyakorlatilag nem változtak az előző év azonos hónapjához képest.
További kamatcsökkentés jöhet?
A gyakorlatilag változatlan fogyasztói árak és a pozitív, támogató környezet miatt további kamatcsökkentést várunk. A rövid távú állampapírok esetében ezért még hozamcsökkenésre lehet számítani. A hosszú távú kötvényeknél azonban az elmúlt hetek hozamcsökkenése után már a hozamok emelkedése valószínűsíthető – nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.