Gazdaság

Német cégek: diszkriminatív a válságadó

Kevéssé kiszámíthatók és megkülönböztető jellegűek a magyarországi válságadók német gazdasági érdekképviseletek szerint.

A Német Iparszövetség (BDI) támogatja az államháztartási helyzet megszilárdítására irányuló magyar kormányzati törekvéseket, de “hevesen bírálja” a választott módszert, mert a válságadók kevéssé kiszámíthatók, és megnehezítik az üzletmenet tervezését a német vállalatok számára, amelyek “a magyarok szoros és jó partnerei”.

Werner Schnappauf, a BDI vezetője figyelmeztetett a külföldi befektetők “jövőbeni magatartására gyakorolt káros hatásokra” – írta a lap.

A Német Kiskereskedelmi Szövetség (HDE) kifogásolja, hogy az intézkedések nem érintik egyformán a különböző ágazatokat, illetve a külföldi és a magyar tulajdonú vállalkozásokat. Becslések szerint a válságadók terhének nagyjából egyharmadát német cégek viselik – írta a Frankfurter Rundschau.

A HDE szerint a megkülönböztető jelleg “politikai akarat” eredménye, és arra szolgál, hogy a multinacionális vállalatoktól “szedjenek be pénzt”. A szervezet ezért Rainer Brüdele gazdasági miniszterhez fordult levélben, kérve, hogy Berlin “járjon közbe a fenyegető jogi helyzet minél gyorsabb megváltoztatása érdekében”.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik