A kamara felsorolja azokat az bürokratikus fékeket, amelyek – az európai cégek véleménye szerint – megakadályozzák, hogy tagjaik helyi versenytársaikkal egyenlő játéktéren küzdjenek. A felsorolt hátrányok között szerepelnek például a kötelező igazolási követelmények, amelyek korlátozzák a piaci hozzáférést, a környezetvédelmi és munkavédelmi törvények betartatásánál az európai cégek szigorúbb megítélése, valamint a hazai szellemi tulajdont tartalmazó termékek preferenciális kezelése.
A kamara nehezményezi továbbá, hogy az európai cégeket még mindig erősen korlátozzák a kínai befektetési lehetőségek terén, különösen a stratégiai ágazatokban, így a távközlési szolgáltatásoktól a biztosításig, az építőipartól az autóiparig.
Bár már többször kaptak ígéreteket kínai vezetőktől, hogy a külföldi cégeket is kínai társaikkal egyenlően kezelik majd, de a kamara szerint a helyzet javulásához elengedhetetlen a további párbeszéd.
A kamara adatai szerint 2008-ban az európai működőtőke befektetéseknek kevesebb mint három százaléka irányult Kínába, ezen akadályok miatt.