– Egyik oldalon sem kötelezte el magát az SZDSZ hétvégi elnökválasztása előtt. Utólag elárulná, ki volt a szimpatikusabb?
– A szavazás titkos volt, és a voksom az is marad. Egyszerűen nem akartam a „párton belüli pártoskodásba” bekapcsolódni, fontosabbnak tartom, hogy összefogás legyen és együttműködés.
– Jó taktika, így mindkét tábor a saját emberének érezte. Az ügyvivői testület választásakor a jelek szerint meg is hálálták, hiszen a negyedik legtöbb szavazattal került be.
Fotó: Lakos Gábor
– Utólag valóban így látszódhat, bár előzetesen azért legalább ennyi kockázata is volt annak, hogy nem soroltam be egyik fél mögé sem.
– Miben lesz más a mostani SZDSZ az eddigihez képest?
– Nagyon komoly jelzés az egész pártnak a szombati első elnökválasztási forduló döntetlenje; bekövetkeztének valószínűségét valaki ki is számolta: egy a tizennégyezerhez. Ráadásul új arcokkal, a fiatalítás és az önkormányzatiság vonalán is megerősödött az ügyvivői testület. Szerintem most az lesz az egyik legfontosabb feladatunk, hogy a belső egység mellett az önkormányzatok és helyi szervezetek munkáját erősítsük.
– Nemes gesztus az egység hangoztatása, de hogyan férhet meg két dudás egy csárdában?
– Empátiával. Mindig a győztesnek kell gesztusokat tennie, és örömmel látom, hogy erre az egész csapat nyitott is. Nem úgy állunk, hogy abba beleférne a további csatározás és az azzal járó veszteség. Ebben az 5 százalék plusz-mínusz tartományban sem külső, sem belső támogatókat nem veszíthetünk.
– Konkrétan mit ért az önkormányzatok és helyi szervezetek munkájának erősítésén?
Életkor: 39 éves
Végzettség: agrár, közgazdasági, jogi diploma
Nős, feleségével nevelik 4 éves gyermeküket, és várják a kistestvért
Kedvencek
Film › Volt egyszer egy Amerika
Könyv › Spiró György: Fogság
Gabriel García Márquez: Száz év magány
Zene › Frank Zappa, Bob Dylan
Hobbi › kortárs művészetek, lovaglás, borászat
– Azért túl nagy termet sem kell bérelni ehhez…
– A polgármestereket, megyei elnököket, szakértőket és másokat beleértve így is gondolkodnunk kell majd, hogy hol férünk el, bár kétségtelen, hogy az elmúlt év ősze nem az SZDSZ önkormányzati politizálásának csúcspontja volt. Ezért is tartom fontosnak, hogy ne csak a választások előtt találkozzunk az emberekkel, mert nem elég négyévente egy óriásplakáttal előállni.
– Zuglónak mit hozhat az, hogy a polgármestere az egyik koalíciós párt vezető testületének tagja lett? El tudja például végre intézni, hogy a Thököly utat felújítsák, ha már úgysem épül ki alatta a metró?
– Én azért nem tennék le arról, hogy a metrót megépítik a Bosnyák térig, az persze kérdés, pontosan mikor. De valóban napirenden van, hogy adott esetben az útfelújítást megcsináljuk előbb, mert műszakilag ez lehetséges. Attól, hogy a Thököly úton majd állomásokat építenek és a kéreg alatt fúrnak, a közműveket és az utat még meg lehet csinálni. De most egyelőre várjuk meg a metróval kapcsolatos tárgyalások lezárását.
– A legközelebbi önkormányzati választási kampányában jól fel tudja majd használni, hogy most azután már biztosan kiépül a Bosnyák téri szakasz…
– Csak azt tudom mondani a jelenlegi szerződések és ismeretek alapján, hogy 2010-ben itt már munkálatoknak kell folyniuk. Az, hogy a szalagátvágás mikor lesz, már másodlagos. Jobb is, ha nem a választások előtt, mert az eléggé álszent dolog.