A vakáció veszélyei
A nyári időszak, a vakáció számos veszély forrása lehet.
- A kánikulában folyamatosan izzadunk, ami az altestet is érinti, az izzadság pedig a végbélnyílás környékén erősen irritálhatja a bőrt.
- Ha az étkezésről van szó, a vakáción általában hajlamosak vagyunk elengedni magunkat, és a kelleténél több és egészségtelenebb ételt fogyasztani.
- Habár a nyaralás a pihenés ideje, ilyenkor se feledkezzünk meg a testmozgásról. A mozgásszegény életmód nem tesz jót az emésztésnek, ezért gyakori oka az aranyér kialakulásának.
A felhőtlen nyaralás érdekében jó odafigyelni a megelőzésre, illetve arra, hogy a már meglévő aranyér tüneteit ne súlyosbítsuk. Összeszedtük azokat a jótanácsokat, amelyek segítenek megelőzni az aranyér kiújulását vagy kialakulását.
Ezekre érdemes figyelnünk:
- Jól szellőző ruhák. Viseljünk jól szellőző, pamut fehérneműt és lenge, kényelmes öltözéket. Kerüljük a testhez simuló, szoros és műszálas ruhákat. Ezek ugyanis fokozhatják az izzadással járó kellemetlenségek kialakulását.
- Rostokban gazdag étrend. A helytelen táplálkozásnak komoly szerepe van az aranyér tüneteinek kialakulásában. Nyaraláskor hajlamosak vagyunk az evés terén túlzásokba esni, és ez nem igazán szerencsés! Az aranyér kiújulásától megvédhet bennünket a rostban gazdag ételek fogyasztása. A székrekedés és a hasmenés is kiválthatja az aranyér tüneteit. Ha tehetjük, reggelire együnk müzlit zabkorpával vagy zabbal, de a lenmag is hasznos lehet a székrekedés ellen. Napközben pedig fogyasszunk magas rosttartalmú gyümölcsöket, például áfonyát, ananászt, epret, málnát, barackot vagy szőlőt.
- Ügyeljünk a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelére. Normál körülmények között naponta 2-3 liter víz elfogyasztása az ideális, de nyáron általában ennél többre van szükségünk.
- Sportoljunk a nyaralás alatt is. Az aranyér gyakran összefügg a mozgásszegény életmóddal, ez a betegség ugyanis nem csak az erőlködéstől alakulhat ki. Gyakrabban jön elő azoknál, akik egész nap ücsörögnek vagy fekszenek és keveset mozognak. Válasszunk könnyű sportot: egy kis séta, kocogás vagy strandröplabda segíthet az aranyér megelőzésében.
Vigyünk magunkkal Proktist
A bőröndbe a ruhák és a tisztálkodási szerek mellé pakoljunk be gyógyszereket is. Ha hajlamosak vagyunk az aranyérbetegségre, érdemes a nyaralásra mind a Proktis-M végbélkúpot, mind a Proktis-M Plus kenőcsöt magunkkal vinni. Az összetevőik, a hialuronsav és a gyógynövények enyhítik az aranyér tüneteit: csillapítják a fájdalmat és elősegítik a szöveti regenerációt. Érdemes a két kiszerelést kombinálva használni.
Patikában kapható gyógyászati segédeszközök