Adatlopás áldozata lett Lynn Beattie, a Mirror című brit lap tudatos vásárlással foglalkozó újságírónője. Azt írja, korábban nem gondolta, hogy ilyesmi vele is megtörténhet, de tévedett.
Beattie egy nap különös csomagot kapott. Napelemes, mozgásérzékelő lámpákat szállítottak ki neki, noha soha sem rendelte meg őket. A dobozon azonban az ő pontos neve és címe állt, ami gyanússá tette az ügyet.
Az újságírónő azt hitte, a csomagot feladó cégnél történt tévedés, de amikor felhívta őket, hogy tisztázza az ügyet, kiderült, hogy nincs szó tévedésről. Valaki háromezer font (közel 1,4 millió forint) értékben rendelt hitelre különböző árukat az adataival. Az elkövető az áruk többségét csomagautomatákba kézbesíttette, a lámpák esetében azonban figyelmetlen volt, ezért szállították azokat Beattie címére.
Beattie szerencséjére a cég megértette a helyzetét. Befagyasztották a nő felhasználói fiókját, és törölték a tartozását. Bár az ügy számára itt le is zárulhatott volna, az újságírónő nem elégedett meg ennyivel. Megrémítette, hogy ilyesmi történt vele.
Ahhoz, hogy egy ilyen csalás áldozatává váljon, az elkövetőnek csak a nevére, a lakcímére, és a születési helyére, illetve idejére volt szüksége, ezeket az adatokat pedig maga Beattie tette bárki számára elérhetővé az interneten.
Az újságírónő telefonálgatni és e-mailezni kezdett, és nem nyugodott, míg nem töröltette mindenhonnan a személyes adatait. Feljelentést tett a rendőrségen, mert úgy gondolta, valószínűleg nem ő volt a csaló egyetlen áldozata. A rendőrség a csomagautomaták környékén működő biztonsági kamerák felvételeiből próbálja felfedni az elkövető kilétét, de nincs könnyű dolguk.
Lynn Beattie azt írja, ez az eset döbbentette rá, mennyire sebezhetővé tette magát. Mivel a lakcíme bűnözők kezébe került, biztonsági zárat szereltetett fel az otthona ajtajára és ablakaira, és egy biztonsági rendszert is beszereltetett. Előfizetett egy online szolgáltatásra is, mely figyelmeztetést küld neki, ha az adatait használják az interneten, vagy ha azok felbukkannak sötét weben.