Élet-Stílus

Itt egy új elmélet a Bermuda-háromszög rejtélyére

A veszedelmes Bermuda-háromszögről, már nem sokkal az után elkezdtek legendák keringeni, hogy Kolombusz 1492-ben az Újvilágba hajózott. Azóta sem tudta megfejteni senki, hogy a floridai Miamit, Bermuda szigetét, és Puerto Ricót összekötő egyenesek által határolt, nagyjából 1,3 millió négyzetkilométeres területen, miért tűnnek el olykor nyomtalanul hajók, és repülőgépek.

Egy amerikai kábelcsatorna, a Science Channel egyik új dokumentumfilmjében szereplő meteorológus azt mondja, neki van egy biztosnak tűnő tippje. Dr. Randy Cerveny, az Arizona Állami Egyetem kutatója szerint, a rejtély megfejtését azok a hatszögformájú felhők rejthetik, amiket a háromszögről készített műholdas felvételek tanulmányozása közben pillantott meg.

Cerveny szerint ilyen felhőket az óceánok fölött, légköri mikrorobbanások hoznak létre. A felhők aljából ilyenkor nagy erejű lökéshullámok indulnak el a víz felé, a becsapódásukkal pedig hullámokat vernek. A több pontból kiinduló hullámok aztán interakcióba lépnek és felerősítik egymást. A meteorológus azt mondja, hogy Európában, az Északi-tengeren az ilyen hatszögletű felhők 160 km/h erősségű szélviharokat, és 14 méteres magasságú hullámokat gerjesztenek. Ilyen körülmények között pedig nem csoda, ha nyomtalanul tűnnek el járművek.

Kevin Corriveau, az NBC meteorológusa azonban azt mondja, hogy ezzel az elmélettel van egy hatalmas hiba. A távolság, és a különböző körülmények miatt egyszerűen nem lehet összehasonlítani a Bermuda-háromszög, és az Északi-tenger időjárási viszonyait.

A tévés meteorológus szerint a Bahamák környékén egyáltalán nem légköri mikrorobbanások miatt jönnek létre hatszögalakú felhők, hanem azért, mert a térség apró szigetei miatt másképpen melegszik ott a levegő, mint mondjuk Florida partjainál.

(NBC)

Ajánlott videó

Olvasói sztorik