Az Index értesülései szerint mandátuma lejártát követően nem marad a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara élén Parragh László.
Az MKIK szerdai rendes közgyűlésén ugyanis a regnáló vezető nagy arányban alulmaradt az elnöki székért szintén versenybe szálló, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarát (BKIK) irányító Nagy Elekkel szemben, aki 121 szavazatot gyűjtött, míg Parragh Lászlóra mindössze 67 tag voksolt – írja a portál, amelynek értesüléseit a Vas Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara is megerősítette.
A két elnökjelölt nem először csapott össze az MKIK vezetői székéért. Pontosabban négy évvel ezelőtt eredetileg Nagy Elek is elindult volna az elnökségért, de végül visszalépett. A döntést azzal indokolta, hogy a koronavírus-járvány megakadályozta abban, hogy a területi kamarák nagy többségét személyesen meg tudja látogatni, hogy elmondhassa elképzeléseit. Ezért úgy ítélte meg, azzal a törekvésével, hogy új irányokkal más szellemiségű vezetés honosodjon meg az országos kamarában, nem tudta mozgósítani azt a kritikus tömeget, ami a változáshoz szükséges.
Így aztán 2020-ban, az októberi küldöttgyűlésén az akkori 127 küldött nyílt szavazáson – ellenszavazat nélkül, 19 tartózkodás mellett – megerősítette Parragh Lászlót a köztestület élén újabb négy esztendőre. Ez a megbízatás ért véget most véget, ezért tartott ismét tisztújítást a kamara.
Parragh és Nagy viszonya két évvel ezelőtt is élessé vált a katatörvény miatt. Akkor a Nagy által vezetett Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara állásfoglalást adott ki, amely szerint Parragh László félretájékoztatta és megtévesztette a kormányt.
Saját, folyamatosan változó ötleteit az MKIK álláspontjaként állította be, miközben ezen tevékenységével súlyosan megsértette az MKIK alapszabályát is. A kormány félretájékoztatásával a vállalkozóknak okozott károk miatt a BKIK elnöksége az ilyen körülmények közötti legtisztességesebb lépést, a tisztségétől való önkéntes megválás megfontolását javasolja az elnök részére
– fogalmazott akkor a BKIK.
Parragh közel negyedszázad után távozik az MKIK éléről. A politikába az 1998-as választásokat követően lépett be, amikor Orbán Viktor felkérésre a miniszterelnök közvetlen gazdasági tanácsadó testületének tagja lett, majd 2000-ben a megújuló Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének választották.
A jogász végzettségű távozó elnök első munkahelye egykor a háztartási és szórakoztató elektronikai cikkeket forgalmazó osztrák cég, a Vadas GmbH volt. Vállakozóként 1989-ben nyitotta meg első üzletét Budapesten, és ugyanabban az évben alakította meg az első saját cégét. A Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének 1993-ban lett tagja, egy évvel később ebben a szervezetben alelnökké választották.
Idén januárban írtunk arról, hogy Parragh már öt kamarai cégben is tagja a vezetőtestületnek. Igaz, nem mindegyik cégtől kapott tiszteletdíjat, de a jövedelme – elsősorban a Molnak köszönhetően – éves szinten így is meghaladhatja a 100 millió forintot.