- Orbán Viktor Kiskőrösön, Petőfi Sándor szülőházánál mondta el ünnepi beszédét. A miniszterelnök hosszan értelmezte Petőfi szabadságharcos karakterét, de beszéde végére eljutotta oda, hogy ő is békét akarna.
- A Demokratikus Koalíció az Egyetem téren tartotta meg ünnepi rendezvényét, ahol egy színpadra állt Dobrev Klára és Gyurcsány Ferenc. A DK-s árnyékkormány vezetője szerint meg kell védeni az uniós tagságot, mert a kormány a kilépést készítheti elő.
- A Mi Hazánk béketüntetésnek nevezte március 15-ei rendezvényét, ahol a NATO bővítése ellen foglalt állást.
- Civilek a Pedagógusok Szakszervezetével közösen Szabadságmenetet tartanak, mely a Hősök teréről indult a Deák tér felé, ahol Karácsony Gergely főpolgármester kezdte majd a felszólalások sorát.
- Karácsony többi között arról beszélt, elveszíthetik a szabad városokat, ha továbbra is azt játsszák, hogy ki a legnagyobb kicsi.
- Karácsony után több felszólaló is érkezett a színpadra: beszédet mondott többi között Baranyi Krisztina, Pikó András, Molnár Piroska, Iványi Gábor.
- Bejelentették a következő országos tanársztrájk időpontját is: ez április 24. hétfő lesz.
- A felszólalások végére nagyjából 100-150 ember maradt a téren.
- Rendben véget értek a rendezvények.
Mesélő utcák – táblát kaptak 1848 történelmi alakjai Terézvárosban
Tájékoztató táblát helyezett ki a terézvárosi önkormányzat kilenc olyan utcához, melynek névadója szerepet vállalt az 1848-as forradalomban, a társadalmi-politikai élet alakításában.
Vasvári Pál, Jókai Mór, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Podmaniczky Frigyes, Csengery Antal, Eötvös József, Andrássy Gyula, Dessewffy Emil. Politikus, író, újságíró, közgazdász, filozófus, akiknek Terézvárosban utca őrzi a nevét. Mostantól az 1848-as forradalom tiszteletére nem csak utcatábla emlékezik meg munkásságukról, hanem a házfalakra kihelyezett kiegészítő táblák egy rövid, jellemző idézettel, valamint QR-kódon elérhető információkkal is segítik a névadó személy megismerését – fogalmazott Soproni Tamás polgármester. Mindez angol nyelven is elérhető, így a turisták számára is hasznos.
A tábla segítségével olvasható ismeretterjesztő kalauzt Nyáry Krisztián irodalmár írta meg Forradalmárok tollal címmel. Mint fogalmazott:
Az 1956-os forradalmat – Petőfi-körös előzményei miatt – gyakran nevezik az írók forradalmának. Valóban sok író vett részt a sztálinizmus elleni felkelés előkészítésében, de Petőfiék forradalmát ennél is jobban jellemezte a szerepvállalásuk. Egyes életpályák esetén szinte lehetetlen eldönteni, hogy a történelemkönyvek vagy az irodalomtörténet lapjaira kínálkoznak-e inkább.
A táblák kihelyezése kapcsolódik Terézváros első közösségi költségvetéséhez is, mivel ez egyike a győztes, lakosság által megszavazott projekteknek.