Az Országgyűlésben 128-an dolgoznak immár 12 éve képviselőként. 3. ciklusuk végén az mfor.hu úgy mérte fel az ő vagyoni helyzetüket. hogy értékpapírjaikat, befektetéseiket, készpénzüket és követelés-állományukat állította szembe tartozásaikkal.
Vagyonnyilatkozataik adatai adatai alapján
2021 végén 4 milliárd forintra rúgott az előző évi 3,5 milliárd után. Az érintettek első képviselői évüket még 404 millió forinttal zárták. Egy képviselő átlagosan 32 milliós vagyont tudhat magáénak.
A 128 képviselőnek összesen volt
- 3,03 milliárd forintnyi értékpapírja,
- 855 millió forintnyi takarékbetétje,
- 307 millió forintnyi készpénzállománya,
- 1,9 milliárd forintnyi követelésállománya,
- kicsivel több mint 2 milliárd forintnyi tartozása.
A 3,03 milliárdos értékpapír-állomány több mint fele három képviselő: Gyurcsány Ferenc (DK), Bánki Erik (Fidesz) és Tóth Csaba (MSZP) birtokában van.
Takarékbetétben a legtöbb pénzt Rogán Antal (Fidesz) Hoppál Péter (Fidesz) és Farkas Sándor (Fidesz) tartja.
A legtöbb készpénzről Font Sándor (Fidesz), Szilágyi György (Jobbik) és Kocsis Máté (Fidesz) számolt be.
A legnagyobb kintlévősége Seszták Miklósnak (Fidesz), Gyurcsány Ferencnek (DK) és Oláh Lajosnak (DK) van.
A 128 képviselő össztartozása 2021 végén 2,03 milliárd forint volt. A legnagyobb adósok: Bánki Erik (Fidesz), Gyurcsány Ferenc (DK) és Lázár János (Fidesz).
A különféle pénzügyi eszközök és tartozások összevetése alapján a legnagyobb vagyonnal rendelkezők toplistája így alakult:
- Gyurcsány Ferenc (970 millió forint)
- Seszták Miklós (612 millió forint)
- Rogán Antal (598 millió forint)
Az mfor.hu szerint Rogán Antal tavaly ugyan 26 százalékot veszített a vagyonából, de a miniszter az évtized egyik nyertese.
Főnöke, 2021-ben törlesztette tartozását, ami az évtized elején még több mint 10 millió forintra rúgott. Vagyonnyilatkozata alapján Orbán Viktor nettó pénzügyi vagyona nullszaldós: nincs készpénze, megtakarítása, követelése, adóssága.