Az operatív törzs – ezúttal 35 percet csúszó – napi tájékoztatóján Müller Cecília elmondta, a „gyógyultak száma szépen emelkedik”, de a halálozások száma sajnos továbbra is magas. Az országos tiszti főorvos úgy fogalmazott, a diagnózisok jellemzőek a magyar megbetegedési viszonyokra, vagyis az áldozatok alapbetegsége többségében szív és érrendszeri, daganatos, illetve anyagcsere-betegség.
A védőoltásokról elmondta, eddig összesen 78 ezer fő beoltására elegendő oltóanyag érkezett az országba (a tájékoztató egy másik pontján 79 ezret említett), és közel 21 ezer egészségügyi dolgozót oltottak már be.
Országszerte 25 oltópont működik, az egészségügyi dolgozókat a tiszti főorvos arra kérte, akik szeretnék beoltatni magukat, jelentkezzenek emailen is, mert telefonon nem mindig lehet elérni az oltópontokat.
Az egészségügyi dolgozók után második körben a szociális otthonok és időotthonok következnek majd, őket mobil oltócsoportok fogják felkeresni, ha eljön az ideje. Hetente fognak újabb oltóanyag-szállítmányok érkezni az országba, hogy pontosan mennyi, az most nem derült ki.
Újságírói kérdésre válaszolva Müller Cecília azt mondta, a döntést a kormány fogja meghozni, de szerinte január 11. után is indokolt fenntartani a korlátozó intézkedéseket.
Magyarországon eddig nem azonosították a vírus új, Nagy-Britanniából származó mutációját. Szeptember elseje óta 16 ezer fő utazott be Angliából Magyarországra, aki a beérkezését követően két héten belül pozitív mintát adott, annak vizsgálják az eredményeit.
A tiszti főorvos kérdésre felelve azt is elmondta, a háziorvosi rendelők alkalmasak a tömeges oltások beadásra, az oltások mindig is ott történtek. Így valószínűleg nem lesz szükség arra, hogy a szavazókörökben oltsák be az embereket, ahogy arról Orbán Viktor beszélt hétvégén a Kossuth rádióban.