Felülvizsgálati kérelem benyújtását fontolgatja a Fellebbviteli Főügyészség a Legfőbb Ügyészséghez a Gyurcsány-kormány titkosszolgálati vezetőinek ügyében.
A kormányzati Magyar Időkben szerdán arról írt, hogy az ügyészségen nem nyugodtak bele a politikailag fontos ügy lezárásába, mert szerinte a szeptemberi jogerős ítélettel nincs minden rendben.
A Fővárosi Ítélőtábla szeptember 25-én mentette fel a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egykori főigazgatóját, Galambos Lajost, utódját, Laborc Sándort, a Gyurcsány-kormány titokminiszterét, Szilvásy Györgyöt és P. László cégvezetőt a kémkedés és bűnpártolás vádja alól.
A kémper először 2013-ban jutott el az ítélethirdetésig. Akkor a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa Galambost, Laborcot és Szilvásít börtönbüntetésre ítélte. 2015-ben a Fővárosi Ítélőtábla az elsőfokú döntést hatályon kívül helyezte. Második nekifutásra a Kaposvári Törvényszék katonai tanácsa már mind a négy vádlottat felmentette, aztán ismét az ítélőtáblára került az ügy, a táblabíróság pedig helybenhagyta a “második” elsőfokú ítéletet, azaz a vádlottak szabadon és büntetlenül távozhattak.
Ha a most várható eljárásban a Legfőbb Ügyészség egyetért a Fellebbviteli Főügyészséggel, a Kúriához fordulhat rendkívüli jogorvoslatért – olvasható a szerdai Magyar Időkben. Ha a Kúria osztja az ügyészség álláspontját, új eljárásra kötelezheti az ítélőtáblát. Ebben az esetben bármi megtörténhet, azaz akár újból fordulhat a kocka, és ismét kimondhatják Galambos, Laborc és Szilvásy bűnösségét.
Az ügy lényege, hogy Galambos Lajos akkori főigazgató 2007-ben bolgár szakembereket hívott az NBH-ba, hogy hazugságvizsgálatnak vessen alá több, általa megbízhatatlannak tartott középvezetőt. A P. László vezette biztonsági cég közreműködésével hozott szakemberek valójában oroszok voltak, és sajtóhírek szerint a polgári elhárítás szerverére is rákapcsolódhattak, így akár államtitkokhoz is hozzájuthattak.